Zelení v tom nejedou! Bursík v rámci propagace nové strany sám sebe zesměšnil na internetu
31.08.2013
Foto: repro
Popisek: Takto vypadá záhlaví stránek oné „čtvrté strany“.
Na internetu se před týdnem objevil web tak zvané Čtvrté strany, parodující politické přeběhlictví Martina Bursíka. Krajské listy o tom napsaly článek, kde se v titulku objevuje spekulace, zda to není dílo někoho ze Strany zelených, kterou jen pár dnů předtím Bursík víceméně ve zlém opustil. Překvapivě se ukázalo, že je tomu právě naopak. A že tak zvaná Čtvrtá strana je dítkem PR inženýrství Bursíka a lidí kolem něj.
Pavel Bednařík, mluvčí Strany zelených, nám sdělil: „V první řadě se na svém Facebooku Matěj Hollan sám přiznal k tomu, že Čtvrtá strana je jeho projekt (viz screenshot, který najdete ve fotogalerii). Pravděpodobně to tedy byla příprava půdy pro PR kampaň při spuštění strany LES.Podle nic.cz je majitelem domény jakýsi pan Jiří Plička z Velkého Meziříčí. Adresa se však zdá smyšlenou. Doména byla zaregistrována přes firmu Gransy s.r.o. na doméně subreg.cz, jejímiž majiteli jsou Zdeněk Kubík a Jan Horák. To ale nemusí o ničem vypovídat, majitel domény mohl doménu registrovat normálně přes webové rozhraní.“ A dodal rezolutně: „Nikdo z uvedených osob nemá spojitost se Stranou zelených.“
PSALI JSME
Guerilla v akci: Martin Bursík je první obětí politické likvidace na internetu. Jsou za tím zhrzení Zelení?
Po pár dnech se ukázalo, že známý brněnský aktivista Matěj Hollan se stal šéfem kampaně nové Liberální ekologické strany (LES) Martina Bursíka. A zástupci Liberálně ekologické strany v pátek odpoledne předali podpisové archy na Ministerstvo vnitra, jak informoval za LES právě Matěj Hollan. Ministerstvo má na registraci 15 dní, termín pro podávání kandidátek pro předčasné volby tak LES stihne.
„Během tří dnů se nám sešly petiční archy s 1500 podpisy ze všech koutů republiky. Podpisy přišly poštou, přivezli je lidé osobně do Prahy a menší část jsme získali na petičních stáncích na ulicích. Nebývalý zájem nám udělal radost," uvedl Bursík.
Zatím není jasné, jestli strana bude do předčasných sněmovních voleb kandidovat samostatně nebo ve spojení s jinou stranou. Bursík minulý týden opustil Stranu zelených, kterou v roce 2006 dovedl do Parlamentu i do vlády. Média spekulovala o tom, že by mohl spolupracovat s lidovci. Ti to ale na úterním zasedání celostátního výboru odmítli.
Vložil: Anička Vančová