Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Lůza v soudcovském taláru. Komentář Štěpána Chába

komentář 20.04.2020
Lůza v soudcovském taláru. Komentář Štěpána Chába

Foto: Pixabay

Popisek: Za konopí, jinde legální, u nás pěstitel chytí mnohdy i tvrdší trest nežli vrah

Tak se nám ten soudcovský kartel zase vyzvracel na člověka, který nic neprovedl, nikoho neohrožoval, a přesto si vysloužil žalář natvrdo. Muž dostal šest let kriminálu za pěstování 28 rostlin konopí na Hodonínsku v Jihomoravském kraji. A mě by moc zajímalo, jestli státní zástupce, který se o tvrdost rozsudku zasadil, a s ním i soudce, který rozsudek vynesl, dobře spí. Muž má malou dceru, splácí dům, živí rodinu. Doživil, dosplácel. Teď bude jako idiot sedět v kriminálu za to, že si chtěl občas po práci zahulit.

Nehulím, nepěstuju, konopná kultura je mi nesympatická, přesto si troufám tvrdit, že tresty, které česká justice vynáší nad pěstiteli konopí, jsou nepřiměřeně tvrdé a hloupé. A to i s ohledem na skutečnost, že mi stačí ujít dva kilometry, abych si mohl zcela legálně koupit i ten nejtvrdší alkohol, který prokazatelně škodí daleko, daleko víc než konopí. Alkohol stojí za rozvraty rodin, za násilím, za těžkými nemocemi. Přesto jej stát, jako správný dealer, nechá distribuovat i do těch nejzapadlejších krámečků.

Tráva je přímou cestou k tvrdým drogám

Miroslav Kalousek výkon naší justice okomentoval na svém twitterovém profilu: „Většina životů, zničených tvrdými drogami, začíná na marjánce.“ Skutečně? Jelikož žiju na divokém severu, v ráji pervitinu, mohu zcela v klidu takovou volovinu vyvrátit. Všichni, kteří skončili v pervitinovém opojení, začali s alkoholem. Chlastali několik let, než jim to začalo být málo. Teď jsou z nich čtyřicátníci, padesátníci, chlastají stále, do toho si sem tam střihnou trávu, ale moc rádi se utápí v pervitinu. Jen na trávě tu začínal pouze jeden pervitinista.

Na posouzení tu mám na dvacet existencí, které nedokázaly navázat vážný vztah, založit rodinu, stát se člověkem. Dvacet z přibližně sta, kteří také pili, také sem tam hulili, zbytek teď ovšem plní řádně roli poslušných daňových poplatníků, chodí do práce, plodí další daňové poplatníky, a když mají volno, sem tam si skočí na pivo nebo smotnou jointa.

Miroslav Kalousek má v parlamentu také jednu stranu, která se k legalizaci konopí hlásí. Jistě konopí někteří její členové i pravidelně kouří. Ale nemám pocit, že by se po parlamentu pohybovali feťáci, kteří poslanecké záchody využívají jen k tomu, aby provětrali svoji buchnu. Vím, že se to o Pirátech říká, feťáci, dredaři. Ale víte co? Jděte mi s takovými předsudečnými hloupostmi k šípku. Obzvláště s Kalouskem v zádech, který už mnohokrát pobavil u řečnického pultíku sněmovny, když tam pronášel svá moudra s několika promile v krvi. To byla sranda, jasně. Kolik lidí, kteří v mládí ochutnalo alkohol, se stalo alkoholiky? Nebude tedy fajn zavést prohibici, když jde státu tolik o naše zdraví a bezpečnost? Co tabák? Nezakážeme? Ne, ne, zakážeme marihuanu, protože ta jde blbě danit. Každý blbec si ji umí vypěstovat sám.

Středověké rozsudky

Muž, který chytil od státního zástupce a soudce šestiletý trest kriminálu, stráví celou dobu za mřížemi bezdůvodně. Jen mu ta dvě středověká individua zlikvidovala život. Poničila jeho dceru, ohrozila vážně jeho rodinu a finanční možnosti, jak svou rodinu mohl vést do šťastnější budoucnosti. Proto vyzývám Piráty a další ochotné strany, prosaďte už, do kelu, tu legalizaci. Vždyť je trapné neustále sledovat tu nálož exemplárních nepodmíněných trestů za něco, co není zločin.

 

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb