Díky Mobilnímu rozhlasu umíme najít ztraceného psa do třiceti minut, říká starostka Popůvek Miluše Červená
16.01.2019
Foto: Facebook / Mobilní rozhlas
Popisek: Ilustrační foto Mobilního rozhlasu
Obec Popůvky čítá celkem 550 obyvatel, není to mnoho, přesto se pro ně komunikační nástroj Mobilní rozhlas stal obrovskou službou a pomocníkem. Je jim totiž k službám v mnoha situacích a nápomocný nejen v oblasti ztracených zvířat, ale třeba i lidí.
Starostka obce Popůvky Miluše Červená využívá Mobilní rozhlas pro služby obyvatel již tři roky a jak sama řekla, že to pro ně obrovská služba a způsob pro snadnou a efektivní komunikace mezi obcí a lidmi žijící v ní. „Nejprve jsme se obávali, jestli pro nás nebude technologie Mobilního rozhlasu zbytečná, jsme přeci jen malá obec, ale tyto myšlenky byly zbytečné. Využíváme ji s radostí a je to perfektní nástroj pro nás pro všechny,“ říká s nadšením paní starostka.
O patnáct minut později jsme předávali psa majiteli
Obec Popůvky využila Mobilního rozhlasu nejen k informování o plánovaných akcích, ale také je využívá v případech, kdy se někomu ztratí třeba pes. „Byli jsme informováni o tom, že se ztratila border kolie, pomocí Mobilního rozhlasu a formou sms jsme rozeslali tuto informaci všem obyvatelům. O patnáct minut později jsme předávali psa majiteli. A takových případů tu máme více,“ říká Miluše Červená. V obci díky němu našli také ztraceného chlapce nebo pána s Alzheimerovou chorobou.

Obec Popůvky v lednu - kromě dramatického nebe má i první stupeň e-governmentu, foto Facebook
„Aby to ale nevypadalo, že Mobilní rozhlas využíváme jen k takto závažným věcem, obyvatelé Popůvek díky němu získávají třeba i takové informace, jako je změna ordinační doby místní lékařky, posíláme zprávu rodičům v případě, že se děti ze školního výletu vrací kvůli dopravě později, a tak na ně nemusí třeba o hodinu dříve čekat u školy nebo díky němu oznamujeme, že v té či oné ulici nepoteče voda nebo nepůjde proud,“ vyjmenovává výhody tohoto systému Červená.
Vedení obce kvituje také fakt, že díky tomu, že se jedná o moderní způsob komunikace, mohou informovat jen konkrétní část obyvatel, tvořit skupiny a nešířit tak případnou paniku. „Dříve jsme veškeré informace hlásili obecním rozhlasem a psali je na webové stránky, teď využíváme na 100 % platformu Mobilního rozhlasu. Služba je pro obyvatele zdarma a my ji můžeme všem jen vřele doporučit,“ uzavírá téma paní starostka. A my bychom ještě dodali, že na stránkách obce – ZDE – se můžete velmi jednoduše a zdarma k odběru Mobilního rozhlasu přihlásit.
Mobilní rozhlas je obecné označení pro chytrou komunikaci samospráv s občany, realizovanou především prostřednictvím mobilních telefonů. Tato komunikace využívá především sms zprávy, hlasové hovory, ale také push notifikace (push zprávy jsou krátká oznámení, která se zobrazují na ploše telefonu, mají podobu stručných zpráv, které někdy doplňují také obrázky) v aplikacích nebo emaily. Obecný název je odvozen od průkopníka tohoto typu komunikace, platformy Mobilní rozhlas brněnské společnosti Neogenia.
|
Zdroj TK
Vložil: Markéta Vančová