Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Strávit celou hodinu s polární liškou? Je to drahé, ale jde to. Zoo Brno nabízí nové zážitkové programy

01.01.2019
Strávit celou hodinu s polární liškou? Je to drahé, ale jde to. Zoo Brno nabízí nové zážitkové programy

Foto: Facebook / Ondřej Chvátal

Popisek: Liška polární v Zoo Brno

Neobvyklý dárek mohou pořídit svým blízkým příznivci Zoo Brno. Od listopadu nabízí Zoo zbrusu nové zážitkové programy, které jsou zaměřené na severskou faunu. „V zimní sezóně mohou zájemci absolvovat setkání se zvířaty, konkrétně s liškou polární, se sobem polárním nebo s rosomákem sibiřským. Celým zážitkem bude provázet zkušená animátorka, která zajistí odborný výklad. Lidé se tak dozví nejen spoustu zajímavostí ze zvířecí říše, ale také podrobnosti o konkrétních zvířatech v brněnské Zoo,“ uvedla Dominika Zavadilová, která má zážitkové programy a adopce na starosti.

Zimní setkání se zvířaty trvá asi hodinu a je možné se ho zúčastnit od listopadu do března. Přijít může kdokoliv starší 18 let, a to vždy ve všední dny. Po skončení programu je čas na individuální prohlídku Zoo, takže je možné na Mniší hoře klidně strávit celý den.

Cena je u všech zážitků stanovena na 1452 korun za jednu osobu. Je ale možné dorazit i ve dvojici, v tom případě je ale potřeba připlatit ještě 242 korun. Na každý zážitek je nutné se přihlásit na e-mailu  vždy alespoň tři týdny předem.

Zoo má v zimě úplně jinout atmosféru, foto Zoo Brno

Pokud by někdo preferoval poznat blíže jiné druhy zvířat, může se podívat na další zážitky a stát se ošetřovatele šelem či kopytníků. V brněnské zoo lze také uspořádat narozeninovou oslavu, rozlučku se svobodou nebo si projít Mniší horu s průvodcem.

Zážitkové programy

Ošetřovatelem šelem

Stát se ošetřovatelem majestátních medvědů, dozvědět se spoustu informací o biologii a chovu, poznat se s opravdovými chovateli těchto zvířat, máte možnost i vy. Pokud si vyberete nabídku ošetřovatelem šelem, budete si moci na vlastní kůži vyzkoušet, co znamená starat se o 750 kg medvědy. Dozvíte se, kolik makrel, ovoce a dalšího krmení takový medvěd spořádá. Proč se vlastně na zimu ukládá k dlouhodobému spánku? K čemu všemu slouží porodní box, proč je tak důležité denně s medvědy cvičit? Pokud vás tyto otázky zajímají a rádi byste se blíže seznámili s medvědy, je právě pro vás určen tento tříhodinový program, neboť si na vlastní kůži vyzkoušíte, jak se čistí výběhy, zázemí, jak se z pohledu chovatele připravuje komentované krmení těchto šelem pro návštěvníky Zoo.

Cena: 4 050 Kč za jednu osobu, 5 350 Kč za dvě osoby

 

Ošetřovatelem kopytníků

Chtěli byste jako domácího mazlíčka žirafu, ale váš byt je malý nebo pozemek minimální? Nezoufejte a využijte naší nabídky a staňte se opravdovým ošetřovatelem žiraf, pakoňů, zeber nebo kiangů. Nebo raději vyměníte exotiku za klasiku a strávíte šest hodin jako ošetřovatel koní, koz a ovcí? Program nabízí stát se opravdovým ošetřovatelem našich zvířat. Seznámíte se s chovateli, poznáte, co vše obnáší práce kolem exotických zvířat. Budete se podílet na přípravě krmení a následně si sami vyzkoušíte nakrmit žirafy nebo zebry. Zjistíte, jaké to je udržovat výběhy a zázemí čisté. A kdo ví, třeba rozlousknete záhadu, zda mají zebry tmavé pruhy na bílém podkladu nebo naopak.

Cena: 5 250 Kč za jednu osobu, 7 350 Kč za dvě osoby

 

Narozeninová párty v Zoo Brno

Narozeninová oslava v netradičním prostředí Zoo pro děti od 6 do 10 let.

Cena: V pracovní dny 390 Kč za dítě, o víkendu 540 Kč za dítě. Cena zahrnuje vstup do zoo pro 1 dítě, exkurzi po areálu zoo s chovatelem zvířat, drobné občerstvení v restauraci U Tygra a malý dárek pro oslavence.

 

Rozlučka se svobodou v Zoo Brno

Svatba je jedním z nejkrásnějších momentů života a neodmyslitelně k ní patří také rozlučka se svobodou. Přijde do Zoo a užijte si nezapomenutelný den nabitý novými zážitky!

Celým programem vás bude provázet zkušená animátorka, která vám zajistí profesionální komentovanou prohlídku Zoo a společně s ní si budete moci nakrmit lemury nebo žirafy, je jen vás, které zvířátko se stane vaším favoritem. Pro celou vaši partu budou připraveny rozlučkové placky, abyste měli na nezapomenutelný den v Zoo památku.

Pokud budete chtít, nachystají pro vás přípitek a pro ty z vás, kteří si chtějí užít větší pohodlí, nabízí jízdu v elekrovozících. Celý rozlučkový balíček vám bude podle možností přizpůsobený na míru.

Cena: Základní rozlučkový balíček je určen pro 7 osob a stojí 3500 Kč

 

Setkání se zvířaty

V Zoo Brno pro vás připravili speciální setkání s exotickými zvířaty. V letní sezóně se můžete těšit na setkání s lemury kata (na snímku), s žirafami síťovanými nebo s tapíry jihoamerickými. Každé zvíře je jedinečné něčím jiným. Lemury si zamilujete pro jejich veselou povahu, netradiční vzhled tapírů vás určitě rozveselí a žirafy vás ohromí svými dlouhými jazyky.

Cena: Lemur kata 3025 Kč, Žirafa síťovaná 2420 Kč a Tapír jihoamerický 2420 Kč, za druhou osobu příplatek 242 Kč

 

 

Prohlídka Zoo s průvodcem

 

Tato prohlídka je určena pro opravdové milovníky zvířat, kteří je chtějí nejenom vidět, ale také se o nich něco dozvědět. Stačí si jen vybrat trasu.

Na výběr je ze tří tras:

Červená trasa, 1815 Kč

Tygří skály, rosomáci, Beringie, medvědi kamčatští (na snímku), lachtan medvědí, manul, bobr kanadský, vlk arktický, urzoni, skunci, orli bělohlaví, rysi kanadští, lední medvědi, orel východní, dželady a kozorožci, sobi, jelen milu, los evropský, pekari, surikaty, mary stepní, nosáli, voliéry, levharti cejlonští

Černá trasa, 1815 Kč

Surikaty, pekari, lamy, klokani, zebry Grévyho, Exotárium, vlci hřivnatí, tapíři a kapybary, Tropické království, velbloudi, koně Převalského, lvi, výběh Safari, lemuři, plameňáci

Celodenní prohlídka, 2420 Kč

Tygří skály, Beringie, medvědi a rosomáci, voliéry u Beringie, lišky polární, lachtan, bobři kanadští, vlci arktičtí, jeřábi mandžuští, urzoni, skunci, orli bělohlaví, čipmanci, rysi kanadští, lední medvědi, orli východní, expozice dželad a kozorožců, sobi, jeleni milu, losi, takini indičtí a wapiti sibiřští, kiangové, zebry Grévyho, velbloudi a koně Převalského, Dětská zoo, Africká vesnice, bizoni a jaci, Tropické království, výběh tapírů a kapybar, vlci hřivnatí, Exotárium, klokaninec, lamy, pekari, surikaty, opičinec, levharti cejlonští, voliéry se sovami, nosálové, mary stepní


Více informací o zážitkových programech v Zoo Brno najdete
ZDE.

Vložil: Markéta Vančová