Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Legendární americké motocykly Indian ovládly Vaňkovku. Na výstavě Legenda se vrací je k vidění více než dvacet modelů

31.05.2017
Legendární americké motocykly Indian ovládly Vaňkovku. Na výstavě Legenda se vrací je k vidění více než dvacet modelů

Autor: galerievankovka.cz

Popisek: Indian Scout

V pondělí 29. května byla v obchodním centru Galerie Vaňkovka v Brně zahájena výstava legendárních amerických motocyklů Indian. Návštěvníci si mohou motocykly s více než stoletou tradicí prohlédnout až do neděle 11. června, na výstavě se seznámí s historií i současností 'Indiánů'. Motocykly Indian postavily svou cestu ke slávě především na technologických novinkách. V rámci výstavy Legenda se vrací“je k vidění více než dvacet modelů. Motocykloví nadšenci si mohou prohlédnout například model Scout, který byl uveden na trh ve 20. letech minulého století, nebo model Chief. Oba tyto modely se až do roku 1930 vyznačovaly výhradně červeným lakováním.

První motocykl Indian byl vyroben už v roce 1901. Tehdy byla americká firma jedním z prvních výrobců motocyklů v USA, a zároveň i jedním z největších sériových výrobců na světě vůbec. Firma měla díky své technické vyspělosti, kdy držela několik patentů, výsadní postavení na trhu. Firma i přes ekonomické problémy ve 30. letech nadále investovala do vývoje a objevovaly se další inovace a modely.

Legenda se vrací

Po skončení války se firma chtěla inspirovat britskými motorkami a vývojem nových motorů, což se ukázalo jako nepříliš dobrá strategie. Přesto byly na trh uvedeny nové modely značky Indian. Ty se však téměř neprodávaly a firma v roce 1953 zkrachovala. O znovuoživení značky se pokoušela celá řada firem a osobností, ale nikomu se to nepodařilo. Až v roce 2011 koupila licenci na výrobu 'Indiánů' firma Polaris Industries, která v roce 2013 představila tři nové modely.

Legenda se vrací

„Na výstavě Legenda se vrací jsou k vidění modely Indian Scout z let 1922 a 1926, dále model Scout 101 z roku 1927, a to i v policejní úpravě, nebo model Scout z roku 1927 se sidecarem. Ze současných modelů se představuje Indian Scout Sixty, z kolekce Chief je vystaven model Dark Horse, Vintage nebo Springfield. Mezi další legendární kousky na výstavě patří Indian Roadmaster Classic,“ říká Jan Borůvka, ředitel Galerie Vaňkovka.

Legenda se vrací

Návštěvníci mohou také soutěžit o zajímavé ceny. Na výherce čeká zapůjčení motocyklu Indian a další věcné ceny, spojené se značkou. Více informací o výstavě, vystavených modelech a soutěži naleznete na webových stránkách Galerie Vaňkovka.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace