Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Stavba znojemského obchvatu je v plném proudu. Mosty vyrostou do konce roku

23.05.2017
Stavba znojemského obchvatu je v plném proudu. Mosty vyrostou do konce roku

Autor: ČT

Popisek: Stavba obchvatu ve Znojmě

VIDEO Stavba znojemského obchvatu od kasárenské křižovatky k únanovské křižovatce je v plném proudu. Stavbaři pracují na několika místech zároveň, přičemž hlavní práce nyní probíhají na stavbách mostů a přeložkách inženýrských sítí. „Je radost vidět, jak nám obchvat téměř roste před očima,“ komentuje stavbu starosta Vlastimil Gabrhel.

Čtyři z pěti mostních objektů, které vznikají na aktuálně budované trase obchvatu Znojma, budou hotovy v hrubé stavbě do konce roku. Jedná se o přemostění u kasárenské křižovatky, o přemostění vodoteče Leska, přemostění polní cesty židovského hřbitova a o přemostění u Nové nemocnice – to bude dokončeno letos kompletně a bude uvedeno do provozu. Přemostění Přímětické ulice je v souvislosti s nutnými dopravními omezeními v plánu až příští rok (v současné době je již z důvodu stavby obchvatu až do 9. prosince 2017 uzavřena Únanovská ulice nad Novou nemocnicí).

Znojmo - obchvat 

Současně stavbaři pracují na přeložkách inženýrských sítí, kvůli nimž platí v těchto dnech na Přímětické ulici dopravní omezení (u křižovatky s Únanovskou se jezdí pouze dvěma pruhy). Po celé trase stavěného úseku obchvatu také probíhají skrývky zaplevelených podorničních vrstev a připravují se hrubé zemní práce – těžení zářezů a sypání násypů.

Kompletně by tato část obchvatu měla být dostavěna v roce 2019. Jak vypadá kompletní trasa obchvatu, naplánovaná až po Hatě, si můžete prohlédnout k vidění na videu, které nechal zpracovat investor akce, Ředitelství silnic a dálnic:

Informace o obchvatu

Stavba II. části obchvatu je součástí souboru tří staveb severního silničního obchvatu města Znojma. S rozestavěnou I. částí a připravovanou III. částí bude tvořit ucelený obchvat města. Dokončený celý obchvat bude sloužit především k odklonu tranzitní dopravy mimo město Znojmo, což bude mít vliv na bezpečnost silničního provozu a zlepšení životního prostředí v celém městě. Vybudováním obchvatu dojde také ke zvýšení plynulosti dopravy, a tím i k úspoře nákladů a snížení emisí.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace