Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Být mně dvacet a dostat na plovárně nabídku třináct tisíc čistého a stravenky… Oblíbená Louka otevírá třetí květnovou sobotu

19.05.2017
Být mně dvacet a dostat na plovárně nabídku třináct tisíc čistého a stravenky… Oblíbená Louka otevírá třetí květnovou sobotu

Autor: http://www.plovarnalouka-znojmo.cz/wp/fotogalerie/

Popisek: Znojemská plovárna Louka otevírá už počtrnácté.

Znojemská venkovní Plovárna Louka letos již počtrnácté otevírá brány návštěvníkům. Od soboty 20. května je uvítají perfektně čisté bazény, šatny a také upravená zeleň s novými stromy i tisícovkami růží.

Nedílnou součástí provozu koupaliště jsou vyškolení plavčíci. „Stávají se nedostatkovou pracovní silou. Být mě dvacet let a dostat na plovárně nabídku třináct tisíc čistého a stravenky, okamžitě bych po takové brigádě skočil. Mladí lidé asi nechtějí pracovat,“ stýská si jindy optimistický správce, a dodává, že plavčíkem nemusí být jen sportovci a studenti. „Pokud zvládne fyzické testy, může dělat plavčíka i člověk ve vyšším věku. Vloni nám dělal plavčíka senior ve výborné kondici,“ říká správce znojemské plovárny František Svoboda.

Snažíme se tady zachránit každý strom

O zeleň se na koupališti Louka již několik let starají vlastními silami pracovníci plovárny. „Jsme plně vybaveni stroji na držbu trávníků. Máme své lidi, kteří se starají nejen o provoz plovárny, ale navíc také o zelené plochy a stromy. Městská zeleň nám je občas prostříhá, aby odlehčila koruně a strom déle vydržel, ale jinak si vše děláme sami. Dobře se rozrůstají původně osázené stromy. Jen hrušně se silou větru naklání a kuželovitá koruna nedává tolik vyhledávaný stín. V budoucnu je nejspíše nahradíme stromy s košatější korunou. Snažíme se tady zachránit každý strom. Vždyť to je nádhera! Ale vloni nám borovice napadla plíseň. Nepomohly rady odborníků ani postřik. Museli jsme čtyři skácet. Stromy jsou ale dominanty našeho koupaliště, které nám návštěvníci z jiných měst závidí,“ dodává Svoboda. Je proto rád, že letos mohli nakoupit šest nových vzrostlých borovic.

Ženským jsem musel nakoupit svářečské rukavice

Pásy podél bazénů, zahrnující na dva a půl tisíce růží, mají na starosti dvě pracovní směny. „Ženským jsem musel nakoupit vysoké svářečské rukavice, aby mohly záhony plet, což dělají tak desetkrát za sezónu. Dát sem růže byla skvělá volba. Často se totiž mezi bazény a oddechové trávníky sází túje, rychle rostou do výšky a plocha se tak stává méně přehlednou. Naopak přes růže vidí dobře návštěvníci a hlavně plavčíci, kteří hlídají bezpečnost na celém koupališti,“ říká František Svoboda.

Znojemská plovárna funguje již čtrnáctou sezónu, a jak uvedl její správce, pomalu se blíží doba finančně náročných generálních oprav. „Drahá investice do nerezu se vyplatila, bazény vypadají pořád skvěle. Určitě vydrží ještě tak třicet let, ale například rošty podél bazénů se již budou muset vyměnit,“ zakončil František Svoboda.

Otevírací dobu plovárny Louka najdete ZDE.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace