Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Muž může vždy a všude. Jenže ani nepozná, že byl sveden, a myslí si, že svoji kořist ulovil. Proč ale ztrácí odvahu před sebevědomou ženou?

05.05.2017
Muž může vždy a všude. Jenže ani nepozná, že byl sveden, a myslí si, že svoji kořist ulovil. Proč ale ztrácí odvahu před sebevědomou ženou?

Foto: pixabay.com

Popisek: Milenci - ilustrační foto

Jaro je tady a spoře oděné ženy na ulicích budou chlapy dohánět k šílenství. Chtíč ale necloumá jen s muži, podle primářky Sexuologického oddělení FN Brno Petry Sejbalové totiž dokážou být pořádné lovkyně i holky. Z toho, co řekla, vám polezou oči z důlků.

Kdo se tedy při hledání snaží víc, muži nebo ženy? Podle lékařky stále platí to, že muži svádí ženy a ženy svádí muže. „Nutno však zdůraznit, že ženy jsou ve svádění daleko vynalézavější, důvtipnější a zkušenější, a to někdy do té míry, že muž ani nepozná, že byl sveden, a myslí si, že ‘svoji kořist‘ ulovil,“ uvádí na webu fnbrno.cz Petra Sejbalová.

Žena si většinou vybírá, kdo ji bude lovit, a někdy prý lov dokonce sama protahuje a později už muži jen dovolí, aby jí lapil do svých sítí. Podle sexuoložky si ženy také často stěžují na to, že muži-lovci snad vymřeli. Ale problémem prý je to, že pokud muž vidí až moc krásnou ženu, řekne si, že nemá šanci, a jde raději o dům dál. Paradoxně pak mají ty nejhezčí holky problém s tím, že zůstávají na ocet.

Chlapi by mohli skoro pořád...

A v čem se vlastně liší sexualita obou pohlaví? Mužská sexualita je podle lékařky podmíněna hormonem testosteronem. „Jeho hladina se během života dospělého muže mění pouze málo, zatímco sexualita ženy je závislá na několika různých hormonech a během života ženy se mění poměrně zásadně (těhotenství, kojení, klimakterium), dokonce se mění i během jednoho menstruačního cyklu (ovulace), pokud ovšem žena neužívá hormonální antikoncepci,“ říká Sejbalová.

Právě hormony ovlivňují, jakou máme na sex chuť, a v tom jsou u obou pohlaví velké rozdíly. Chlapi by díky svému testosteronu ‘mohli‘ skoro pořád. U ženy jsou v tomto ohledu ale docela velké výkyvy. U holky totiž stačí, když jí v práci šéf řekne něco špatného, a veškeré nezbedné myšlenky jsou pryč. „Sexualita ženy je daleko více ovlivňována i jejím celkovým stavem, aktuální náladou, ale i situací v rodině (nemocné děti), či dokonce v zaměstnání,“ popisuje sexuoložka.

Klukům ‘nefunguje‘ i kvůli stresu

Některým mužům ale nepomůže ani sluníčko a holky v plavkách. Část z nich totiž prostě kdykoliv nemůže. Chlapi, trpící problémy s erekcí (erektilní dysfunkcí), ale nemusí propadat panice. Problém totiž nejspíš nebude ‘tam dole‘, ale špatné fungování může zapříčinit i obyčejný stres. „Někdy k nám přicházejí s prosbou podat „takový výkon jako zamlada“, hlavně pokud mají novou partnerku. Část klientů si stěžuje na sníženou nebo úplnou ztrátu chuti k sexu, což bývá nejčastěji způsobeno překotným a nezdravým způsobem života,“ říká Sejbalová

Jak probudit chuť k sexu?

Ženy často přicházejí do ordinace s tím, že ztratily k milování veškerou chuť. Někdy prý k němu mají až odpor. To ale platí zejména v případech, kdy to ve vztahu zrovna moc neklape. „Kvalita a harmonie ve vztahu je pro sexuální prožívání ženy velmi důležitá,“ vysvětluje odbornice. Takže se nehádejte, nestresujte se kvůli práci a uvidíte, že to půjde úplně samo.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Antonín Pořízek