Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Muž může vždy a všude. Jenže ani nepozná, že byl sveden, a myslí si, že svoji kořist ulovil. Proč ale ztrácí odvahu před sebevědomou ženou?

05.05.2017
Muž může vždy a všude. Jenže ani nepozná, že byl sveden, a myslí si, že svoji kořist ulovil. Proč ale ztrácí odvahu před sebevědomou ženou?

Autor: pixabay.com

Popisek: Milenci - ilustrační foto

Jaro je tady a spoře oděné ženy na ulicích budou chlapy dohánět k šílenství. Chtíč ale necloumá jen s muži, podle primářky Sexuologického oddělení FN Brno Petry Sejbalové totiž dokážou být pořádné lovkyně i holky. Z toho, co řekla, vám polezou oči z důlků.

Kdo se tedy při hledání snaží víc, muži nebo ženy? Podle lékařky stále platí to, že muži svádí ženy a ženy svádí muže. „Nutno však zdůraznit, že ženy jsou ve svádění daleko vynalézavější, důvtipnější a zkušenější, a to někdy do té míry, že muž ani nepozná, že byl sveden, a myslí si, že ‘svoji kořist‘ ulovil,“ uvádí na webu fnbrno.cz Petra Sejbalová.

Žena si většinou vybírá, kdo ji bude lovit, a někdy prý lov dokonce sama protahuje a později už muži jen dovolí, aby jí lapil do svých sítí. Podle sexuoložky si ženy také často stěžují na to, že muži-lovci snad vymřeli. Ale problémem prý je to, že pokud muž vidí až moc krásnou ženu, řekne si, že nemá šanci, a jde raději o dům dál. Paradoxně pak mají ty nejhezčí holky problém s tím, že zůstávají na ocet.

Chlapi by mohli skoro pořád...

A v čem se vlastně liší sexualita obou pohlaví? Mužská sexualita je podle lékařky podmíněna hormonem testosteronem. „Jeho hladina se během života dospělého muže mění pouze málo, zatímco sexualita ženy je závislá na několika různých hormonech a během života ženy se mění poměrně zásadně (těhotenství, kojení, klimakterium), dokonce se mění i během jednoho menstruačního cyklu (ovulace), pokud ovšem žena neužívá hormonální antikoncepci,“ říká Sejbalová.

Právě hormony ovlivňují, jakou máme na sex chuť, a v tom jsou u obou pohlaví velké rozdíly. Chlapi by díky svému testosteronu ‘mohli‘ skoro pořád. U ženy jsou v tomto ohledu ale docela velké výkyvy. U holky totiž stačí, když jí v práci šéf řekne něco špatného, a veškeré nezbedné myšlenky jsou pryč. „Sexualita ženy je daleko více ovlivňována i jejím celkovým stavem, aktuální náladou, ale i situací v rodině (nemocné děti), či dokonce v zaměstnání,“ popisuje sexuoložka.

Klukům ‘nefunguje‘ i kvůli stresu

Některým mužům ale nepomůže ani sluníčko a holky v plavkách. Část z nich totiž prostě kdykoliv nemůže. Chlapi, trpící problémy s erekcí (erektilní dysfunkcí), ale nemusí propadat panice. Problém totiž nejspíš nebude ‘tam dole‘, ale špatné fungování může zapříčinit i obyčejný stres. „Někdy k nám přicházejí s prosbou podat „takový výkon jako zamlada“, hlavně pokud mají novou partnerku. Část klientů si stěžuje na sníženou nebo úplnou ztrátu chuti k sexu, což bývá nejčastěji způsobeno překotným a nezdravým způsobem života,“ říká Sejbalová

Jak probudit chuť k sexu?

Ženy často přicházejí do ordinace s tím, že ztratily k milování veškerou chuť. Někdy prý k němu mají až odpor. To ale platí zejména v případech, kdy to ve vztahu zrovna moc neklape. „Kvalita a harmonie ve vztahu je pro sexuální prožívání ženy velmi důležitá,“ vysvětluje odbornice. Takže se nehádejte, nestresujte se kvůli práci a uvidíte, že to půjde úplně samo.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Antonín Pořízek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace