Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Premiér Sobotka na sjezdu. Měl raději mlčet, lidem se z něj zvedal žaludek. ČSSD je banda pokrytců a hochštaplerů. A kdo se těší na volby?

11.03.2017
Premiér Sobotka na sjezdu. Měl raději mlčet, lidem se z něj zvedal žaludek. ČSSD je banda pokrytců a hochštaplerů. A kdo se těší na volby?

Autor: Zuzana Koulová

Popisek: Staronový předseda ČSSD Bohuslav Sobotka na sjezdu v Brně

To, že bude letošní rok vskutku supervolebním, se přesvědčujeme každým dnem. Předvolební kampaň se rozjíždí naplno a voliči se bezesporu dočkají nadílky všemožných slibů a ujišťování. Většina politiků, usilujících o jejich přízeň, přitom bude spoléhat na to, že jejich voliči trpí ztrátou paměti či že mají velmi nízký stupeň inteligence. A v zájmu svého vítězství neváhají rozpoutat ani nový třídní boj.

A přesně na takové voliče zacílil na pátečním sjezdu ČSSD premiér Bohuslav Sobotka. Vyzbrojen radami svých ‘spin doktorů‘ a dalších mediálních poradců sehrál roli silného, nebojácného vůdce. Pochválil vše, co „jeho“ vláda udělala, a zkritizoval hlavního koaličního partnera. A to přestože především díky němu se stal premiérem. Je neuvěřitelně cynické, že Sobotka dramatickým hlasem varoval před ztrátou svobody, demokracie, utahování šroubů a „velkým bratrem“, a přitom to je jeho vláda, která tyto nebezpečné tendence sama začala prosazovat. Názorným příkladem je šmírování jedné skupiny podnikatelů a živnostníků, pod záminkou údajného narovnání podnikatelského prostředí. Nemluvě o tom, že právě Sobotka a jeho spolustraníci připouští vládní spolupráci s komunisty, kvůli níž došlo v naší zemi na dlouhá léta ke skutečné ztrátě demokracie.

Cizopasný oligarcha

Stejně tak je vrcholem cynismu, že Bohuslav Sobotka již čtvrtým rokem umožňuje vládnout šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi, ale při každé příležitosti ho kritizuje. Na sjezdu před ním varoval voliče tvrzením, že to není sociálně citlivý miliardář, že nemá rád demokracii, a bez uzardění řekl: „Je to člověk, který chce v naší zemi získat absolutní moc.“ Zcela vědomě přitom zapomněl podotknout, že to je především jeho strana a on sám, kdo Babišovi takovou šanci umožnil. Podobnému útoku na Babiše se navíc nevyhnuli ani další členové ČSSD. Ještě skandálnější bylo vystoupení Lubomíra Zaorálka. Ten na sjezdu vykřikoval, že miliardáři zneužívají stát a jsou „oligopolem“, který se chová jako cizopasná rostlina.

Banda pokrytců a hochštaplerů

Útoky, adresované na hlavu koaličního partnera, však voliče neoslovily, ale spíš popudily. Dokazují to stovky reakcí na sociálních sítích. Někteří lidé se rozčílili, že se jim z projevů Sobotky a Zaorálka, ale i dalších „socanů“, zvedal žaludek. A jiní byli ještě drsnější: „Když vidím tyhle držky, je mi na zvracení,“ svěřil se Zdeněk. Další zase připomínali, že ČSSD je strana prolezlá korupcí, a jmenovali konkrétní kauzy, například velmi aktuální vyšetřování rozkrádání dotací v ROP Severozápad. V návaznosti na Sobotkovo strašení ztrátou demokracie naopak varovali před Sobotkou. Argumentovali tím, že to byli právě sociální demokraté, kdo se v roce 1948 přidali ke komunistům, a že ČSSD je bývalými komunisty dodnes prolezlá.

Těšíme se na volby

Čtenář serveru Novinky.cz Luděk připouští, že Babiš může tunelovat demokracii, ale ČSSD podle něj vytunelovala s ODS celou tuto republiku. Josef z Opavy je přesvědčen, že ČSSD je banda pokrytců a hochštaplerů, celou dobu sedí s Babišem ve vládě, a když jim teče do bot, tak ho haní. Je velmi těžké najít mezi stovkami příspěvků pár názorů, které by Sobotkův či projev na sjezdu ocenily. Řada čtenářů tohoto masově navštěvovaného webu se dokonce nechala slyšet, že už se těší na volby. „Pochybuji, že jim znovu voliči skočí na špek, jako když slibovali, že ukončí církevní restituce,“ napsal Tonda. Martin dokonce nadšeně plánuje: „Ani nevíte, jak se těším na volby, vezmu si volno a budu v televizi sledovat ty jejich natažené rypáky.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace