Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

V neděli občas něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Premiér Sobotka na sjezdu. Měl raději mlčet, lidem se z něj zvedal žaludek. ČSSD je banda pokrytců a hochštaplerů. A kdo se těší na volby?

11.03.2017
Premiér Sobotka na sjezdu. Měl raději mlčet, lidem se z něj zvedal žaludek. ČSSD je banda pokrytců a hochštaplerů. A kdo se těší na volby?

Foto: Zuzana Koulová

Popisek: Staronový předseda ČSSD Bohuslav Sobotka na sjezdu v Brně

To, že bude letošní rok vskutku supervolebním, se přesvědčujeme každým dnem. Předvolební kampaň se rozjíždí naplno a voliči se bezesporu dočkají nadílky všemožných slibů a ujišťování. Většina politiků, usilujících o jejich přízeň, přitom bude spoléhat na to, že jejich voliči trpí ztrátou paměti či že mají velmi nízký stupeň inteligence. A v zájmu svého vítězství neváhají rozpoutat ani nový třídní boj.

A přesně na takové voliče zacílil na pátečním sjezdu ČSSD premiér Bohuslav Sobotka. Vyzbrojen radami svých ‘spin doktorů‘ a dalších mediálních poradců sehrál roli silného, nebojácného vůdce. Pochválil vše, co „jeho“ vláda udělala, a zkritizoval hlavního koaličního partnera. A to přestože především díky němu se stal premiérem. Je neuvěřitelně cynické, že Sobotka dramatickým hlasem varoval před ztrátou svobody, demokracie, utahování šroubů a „velkým bratrem“, a přitom to je jeho vláda, která tyto nebezpečné tendence sama začala prosazovat. Názorným příkladem je šmírování jedné skupiny podnikatelů a živnostníků, pod záminkou údajného narovnání podnikatelského prostředí. Nemluvě o tom, že právě Sobotka a jeho spolustraníci připouští vládní spolupráci s komunisty, kvůli níž došlo v naší zemi na dlouhá léta ke skutečné ztrátě demokracie.

Cizopasný oligarcha

Stejně tak je vrcholem cynismu, že Bohuslav Sobotka již čtvrtým rokem umožňuje vládnout šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi, ale při každé příležitosti ho kritizuje. Na sjezdu před ním varoval voliče tvrzením, že to není sociálně citlivý miliardář, že nemá rád demokracii, a bez uzardění řekl: „Je to člověk, který chce v naší zemi získat absolutní moc.“ Zcela vědomě přitom zapomněl podotknout, že to je především jeho strana a on sám, kdo Babišovi takovou šanci umožnil. Podobnému útoku na Babiše se navíc nevyhnuli ani další členové ČSSD. Ještě skandálnější bylo vystoupení Lubomíra Zaorálka. Ten na sjezdu vykřikoval, že miliardáři zneužívají stát a jsou „oligopolem“, který se chová jako cizopasná rostlina.

Banda pokrytců a hochštaplerů

Útoky, adresované na hlavu koaličního partnera, však voliče neoslovily, ale spíš popudily. Dokazují to stovky reakcí na sociálních sítích. Někteří lidé se rozčílili, že se jim z projevů Sobotky a Zaorálka, ale i dalších „socanů“, zvedal žaludek. A jiní byli ještě drsnější: „Když vidím tyhle držky, je mi na zvracení,“ svěřil se Zdeněk. Další zase připomínali, že ČSSD je strana prolezlá korupcí, a jmenovali konkrétní kauzy, například velmi aktuální vyšetřování rozkrádání dotací v ROP Severozápad. V návaznosti na Sobotkovo strašení ztrátou demokracie naopak varovali před Sobotkou. Argumentovali tím, že to byli právě sociální demokraté, kdo se v roce 1948 přidali ke komunistům, a že ČSSD je bývalými komunisty dodnes prolezlá.

Těšíme se na volby

Čtenář serveru Novinky.cz Luděk připouští, že Babiš může tunelovat demokracii, ale ČSSD podle něj vytunelovala s ODS celou tuto republiku. Josef z Opavy je přesvědčen, že ČSSD je banda pokrytců a hochštaplerů, celou dobu sedí s Babišem ve vládě, a když jim teče do bot, tak ho haní. Je velmi těžké najít mezi stovkami příspěvků pár názorů, které by Sobotkův či projev na sjezdu ocenily. Řada čtenářů tohoto masově navštěvovaného webu se dokonce nechala slyšet, že už se těší na volby. „Pochybuji, že jim znovu voliči skočí na špek, jako když slibovali, že ukončí církevní restituce,“ napsal Tonda. Martin dokonce nadšeně plánuje: „Ani nevíte, jak se těším na volby, vezmu si volno a budu v televizi sledovat ty jejich natažené rypáky.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace