Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Oficiálně potvrzeno: Břeclav, Brno a Prahu spojí RegioJet třikrát denně v obou směrech a Bratislavu s Prahou dvakrát denně. Novinkou je i přímý spoj z Prahy do Hodonína a Moravského Písku

01.12.2016
Oficiálně potvrzeno: Břeclav, Brno a Prahu spojí RegioJet třikrát denně v obou směrech a Bratislavu s Prahou dvakrát denně. Novinkou je i přímý spoj z Prahy do Hodonína a Moravského Písku

Foto: RegioJet

Popisek: Správa železniční dopravní cesty zveřejnila oficiální jízdní řád spojů RegioJet na nových trasách, platný od 11. prosince 2016

Provozovatel dráhy, státní organizace Správa železniční dopravní cesty, potvrdila doručením oficiálního dopisu dopravci RegioJet jízdní řád spojů RegioJet na trasách Praha – Brno – Břeclav – Bratislava/Staré Město a zpět s platností od 11. prosince 2016. Spoje RegioJet pojedou bez dotací, čímž stát ušetří až dvacet milionů korun ročně.

Od 11. prosince spojí dálkové vlaky RegioJet nově až třikrát denně v každém směru Prahu s Brnem a Břeclaví – z toho dvakrát denně v každém směru Bratislavu s Prahou a Brnem a jednou denně v každém směru Prahu s Hodonínem, Moravským Pískem a Starým Městem. Tento pár spojů zastaví také v bráně vinařského kraje Pálava – ve stanici Zaječí.

„Pro RegioJet a pro mě osobně je to doslova srdeční záležitost a klíčový moment dalšího rozvoje naší sítě žlutých vlakových a autobusových spojů,“ říká Radim Jančura, majitel společnosti a dodává: „Po úspěchu na trase Praha – Ostravsko – Košice doplňujeme na mapu našich vlakových spojů přímé spojení Prahy s Brnem, Bratislavou a dalšími klíčovými centry na jihovýchodě České republiky. Je v tom také kus symboliky – vlaky RegioJet začnou konečně také pravidelně jezdit do Brna – domovského sídla RegioJet a Student Agency.“

Vlak RegioJet

Vzhledem k tomu, že RegioJet od začátku splnil veškeré zákonné požadavky pro přidělení trasy, spustil již před časem předprodej rezervací na tyto nové spoje. Ceny jízdenek na trase Brno – Praha při platbě z kreditové jízdenky jsou ve třídě Standard 175 korun až do doby odjezdu spoje, při platbě ostatními způsoby 219 korun – a to včetně rezervace místa a veškerého servisu, jako je například káva zdarma, denní tisk či internetové připojení. Kreditová jízdenka je přitom dostupná všem. Je doživotně zdarma a jedná se pouze o jednoduchou registraci na internetu, která umožňuje cenově výhodnější cestování a další výhody, jako je možnost bezplatného storna až 15 minut před odjezdem a například v autobusech Brno – Praha využívá většina pravidelných cestujících. Ve třídě Relax, která nabízí vyšší komfort cestování než běžná první třída, pak cena jízdenky z Brna do Prahy bude 299 korun.

Jízdenky na trase Bratislava – Praha v cenově nejvýhodnější třídě Standard s veškerým palubním servisem stojí 394 korun při platbě kreditovou jízdenkou a 399 korun při platbě ostatními způsoby. Ve třídě Relax, odpovídající první třídě, pak jízdné činí 499 korun a v prémiové třídě Business 599 korun.

Na trase Hodonín – Praha a Moravský Písek Praha stojí v cenově nejvýhodnější třídě Standard s veškerým palubním servisem 255 korun při platbě kreditovou jízdenkou a 319 korin při platbě ostatními způsoby. Ve třídě Relax, odpovídající první třídě, pak jízdné činí 430 korun a v prémiové třídě Business 510 korun. Veškeré ceny jsou platné do doby odjezdu spoje a v čase se nemění.

Zákazníkům nabídnou vlaky RegioJet veškerý servis, který cestující znají z ostatních tras:

  • Rezervace a garance místa k sezení zdarma vždy součástí jízdenky
  • Značková káva Illy zdarma v průběhu celé cesty
  • Balená voda a další nápoje na úvod cesty zdarma – mátový čaj či mošt a překapávaná káva z vozíku
  • Denní a další tisk zdarma
  • Dětská herna s promítáním dětských filmů
  • Další palubní služby včetně obsluhy stevarda v každém voze

Samozřejmostí bude připojení k internetu zdarma – a to prostřednictvím až 5x výkonnější technologie, využívající přibližně dvacet datových karet a kombinující příjem signálu od několika operátorů, zajišťující vysokou stabilitu internetového připojení.

Spoje RegioJet pojedou bez dotací

„RegioJet bude své spoje provozovat bez dotací. Stát tak díky tomu ušetří na dotacích až dvacet milionů korun ročně, které doposud platil na tyto nejvíce ztrátové spoje. Proto ministerstvo dopravy nabídku RegioJet uvítalo a v souladu se zákonem rozhodlo o ukončení dotování těchto spojů. Stát dotuje Českým drahám ztrátové vlaky EuroCity a InterCity na trati Brno  Praha ročně částkou v řádech stovek milionlů korun. Přitom podle zákona jako dobrý hospodář nemůže platit dotace tam, kde na trhu existuje jiný dopravce, který dokáže stejnou službu provozovat bez dotací na své podnikatelské riziko,“ říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet a dodává: „Rozsah spojení pro rok 2017 je začátek – už v následujícím roce plánujeme počet spojů výrazně navýšit a naším cílem je postupně jezdit vlaky mezi Prahou a Brnem v hodinovém intervalu,“ říká Jančura.

Vlak RegioJet

Jízdní řád je ideální pro služební i soukromé cesty

Vlaky RegioJet mají sestavený jízdní řád mezi Bratislavou, Brnem, Břeclaví a Prahou tak, aby nabídly ideální spojení jak pro ty, kdo jedou na služební cesty, tak pro dojíždějící studenty či výletníky. Z hlediska jízdní doby  jde o rychlé spojení, například Praha – Bratislava za 3 hodiny 56 minut a Praha – Brno za 2 hodiny 32 minut. I díky tomu hodlá RegioJet oslovit zejména ty, kteří stále využívají na trase Praha – Brno – Bratislava automobilovou dopravu – například pro služební cesty.

Od prosince by měly vlaky RegioJet ve směru Bratislava – Břeclav – Brno - Praha nabídnout ranní spoj s odjezdem z Bratislavy v 5.45, z Břeclavi v 6.35, z Brna v 7.09 a s příjezdem do Prahy v 9.42 hodin. Ve stejném směru pojede také odpolední spoj s odjezdem z Bratislavy v 15.26, z Břeclavi v 16.33, z Brna v 17.09 a s příjezdem do Prahy v 19.42 hodin.

V opačném směru Praha – Brno – Břeclav – Bratislava pak se jedná o dopolední spoj s odjezdem z Prahy v 7.19, s příjezdem do Brna v 9:51, do Břeclavi v 10.22 a do Bratislavy v 11.12 hodin. Ve stejné trase pojede také odpolední spoj s odjezdem z Prahy v 15.19 a příjezdem do Brna v 17.51, do Břeclavi v 18.22 a do Bratislavy v 19.12 hodin.

Kromě toho se RegioJet připravuje zavést ranní spoj v trase Staré Město – Hodonín – Břeclav – Brno – Praha s odjezdem ve 4.44 hodin ze Starého Města, v 5:05 h Hodonína, v 5.33 z Břeclavi, v 6.09 z Brna a s příjezdem do Prahy v 8.47 hodin.

V opačném směru pak by spoj RegioJet měl odjíždět z Prahy v 17.19 s příjezdem do Brna v 19.51, do Břeclavi ve 20.25, do Hodonína v 20.54 a do Starého Města ve 21.14.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL