Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Vyzývám k maximálnímu zklidnění emocí, apeluje hejtman Hašek po jednání s ředitelem krajských záchranářů. Co bude dál po vyhlášení stávkové pohotovosti?

29.07.2016
Vyzývám k maximálnímu zklidnění emocí, apeluje hejtman Hašek po jednání s ředitelem krajských záchranářů. Co bude dál po vyhlášení stávkové pohotovosti?

Autor: Jihomoravský kraj

Popisek: Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje

Hejtman Michal Hašek se dnes 29. července sešel s ředitelem Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje (ZZS JMK) Milanem Klusákem, aby se informoval o aktuální situaci v krajské příspěvkové organizaci po včerejším oznámení stávkové pohotovosti vyhlášené odborovými organizacemi a ujistil o tom, že tento krok nemá žádný negativní vliv na pacienty - občany a návštěvníky jižní Moravy.

Lidé se nemusejí bát

„Ředitel Klusák mne ujistil o tom, že záchranka nadále plní a bude plnit všechny své zákonné povinnosti a úkoly vyplývající ze zřizovací listiny, tedy že je 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu připravena pomáhat lidem v ohrožení života a zdraví a fungovat jako základní složka Integrovaného záchranného systému jihomoravského kraje,“ uvedl hejtman Hašek.

Psali jsme:
Odbory zdravotnické záchranné služby vyhlásily stávkovou pohotovost. Předák se nechtěl sejít s hejtmanem sám. Co se to děje a co na to vedení kraje?

Další postup vedení Jihomoravského kraje je takový, že na 9. srpna se připravuje jednání vedení kraje s odborovými organizacemi působícími na ZZS JMK k důvodům vyhlášené stávkové pohotovosti a jejich návrhům na řešení situace. Vyzval jsem k zaslání vyjádření vedení příspěvkové organizace k nynější situaci s podrobným popisem dosavadních jednání a plnění jejich závěrů," řekl Hašek.

Zklidněte emoce a osobní animozity

Hejtman zároveň svolává na 9. srpna jako předseda Rady hospodářské a sociální dohody Jihomoravského kraje (krajské tripartity) její předsednictvo, k projednání aktuální situaci v ZZS JMK a další postup v rámci sociálního dialogu. 

„Vážím si jako hejtman kraje práce všech našich záchranářů a budu se snažit jim jako doposud zajišťovat maximální podmínky a podporu krajské samosprávy pro jejich činnost - záchranu životů a zdraví pacientů. Všechny aktéry zároveň vyzývám k maximálnímu zklidnění emocí a osobních animozit tak, aby i po dobu následujících jednání moderovaných Jihomoravským krajem jako zřizovatelem ZZS JMK nadále plnila svoji základní roli a standardně poskytovala pomoc pacientům,“ zdůraznil hejtman Hašek.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace