Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vyzývám k maximálnímu zklidnění emocí, apeluje hejtman Hašek po jednání s ředitelem krajských záchranářů. Co bude dál po vyhlášení stávkové pohotovosti?

29.07.2016
Vyzývám k maximálnímu zklidnění emocí, apeluje hejtman Hašek po jednání s ředitelem krajských záchranářů. Co bude dál po vyhlášení stávkové pohotovosti?

Autor: Jihomoravský kraj

Popisek: Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje

Hejtman Michal Hašek se dnes 29. července sešel s ředitelem Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje (ZZS JMK) Milanem Klusákem, aby se informoval o aktuální situaci v krajské příspěvkové organizaci po včerejším oznámení stávkové pohotovosti vyhlášené odborovými organizacemi a ujistil o tom, že tento krok nemá žádný negativní vliv na pacienty - občany a návštěvníky jižní Moravy.

Lidé se nemusejí bát

„Ředitel Klusák mne ujistil o tom, že záchranka nadále plní a bude plnit všechny své zákonné povinnosti a úkoly vyplývající ze zřizovací listiny, tedy že je 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu připravena pomáhat lidem v ohrožení života a zdraví a fungovat jako základní složka Integrovaného záchranného systému jihomoravského kraje,“ uvedl hejtman Hašek.

Psali jsme:
Odbory zdravotnické záchranné služby vyhlásily stávkovou pohotovost. Předák se nechtěl sejít s hejtmanem sám. Co se to děje a co na to vedení kraje?

Další postup vedení Jihomoravského kraje je takový, že na 9. srpna se připravuje jednání vedení kraje s odborovými organizacemi působícími na ZZS JMK k důvodům vyhlášené stávkové pohotovosti a jejich návrhům na řešení situace. Vyzval jsem k zaslání vyjádření vedení příspěvkové organizace k nynější situaci s podrobným popisem dosavadních jednání a plnění jejich závěrů," řekl Hašek.

Zklidněte emoce a osobní animozity

Hejtman zároveň svolává na 9. srpna jako předseda Rady hospodářské a sociální dohody Jihomoravského kraje (krajské tripartity) její předsednictvo, k projednání aktuální situaci v ZZS JMK a další postup v rámci sociálního dialogu. 

„Vážím si jako hejtman kraje práce všech našich záchranářů a budu se snažit jim jako doposud zajišťovat maximální podmínky a podporu krajské samosprávy pro jejich činnost - záchranu životů a zdraví pacientů. Všechny aktéry zároveň vyzývám k maximálnímu zklidnění emocí a osobních animozit tak, aby i po dobu následujících jednání moderovaných Jihomoravským krajem jako zřizovatelem ZZS JMK nadále plnila svoji základní roli a standardně poskytovala pomoc pacientům,“ zdůraznil hejtman Hašek.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace