Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Hejtman doprovázel čínské vinařské podnikatele na cestě jižní Moravou. Pak ho neminulo vyhlášení ankety Vinařství roku

02.06.2016
Hejtman doprovázel čínské vinařské podnikatele na cestě jižní Moravou. Pak ho neminulo vyhlášení ankety Vinařství roku

Autor: Jihomoravský kraj

Popisek: V delegaci čínských hostů nechyběla ani žena. Od hejtmana Haška obdržela kytici.

Hejtman Michal Hašek doprovázel po cestě jižní Moravou delegaci čínských podnikatelů, kteří mají zájem o spolupráci s moravskými vinaři.

Jejich společná cesta vedla přes vinařství Sonberk, Pavlov až do Salonu vín ve Valticích.

„Jedná se o zástupce společnosti, se kterými jsme před časem podepsali smlouvu o dodávkách jihomoravského vína za 100 milionů korun. Smyslem dnešního jednání bylo technicky precizovat smlouvu, jakým způsobem dojde k výběru jednotlivých vinařství,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Hejman dále dodal, že čtvrteční jednání určí další směr vinařské spolupráce s Vinařským fondem a čínskými partnery. 

„Jsem rád, že tato společnost uzavřela při návštěvě čínského prezidenta v Praze smlouvu právě s Vinařským fondem. Jde o nákup jihomoravského vína v průběhu třech let. V jejich pojetí se jedná spíše o vzorky, prozkoumání našeho trhu, na což by mohli navázat další dodávky. I těch sto milionů je pro naše vinaře vynikající zpráva. Vinařský fond bude pouze doporučovat, spolupracovat bude i s Národním vinařských centrem a Svazem vinařů, nicméně půjde o přímý obchodní vztah mezi Číňany a našimi konkrétními vinařstvími a vinaři,“ řekl Michal Hašek. 

Půjde například o umístění na soutěžích či výsledky kontrol. Toto bude suma informací, které z Jižní Moravy na vyžádání čínský partner obdrží. Bude na jeho rozhodnutí, s kým a jaký uzavře byznys.

Od vína - opět k vínu

Čtvrteční večer mimo jiné určil vítěze prestižní ankety Vinařství roku. Ocenění vítězům předal v prostorách brněnského Městského divadla hejtman Michal Hašek, který nad letošním ročníkem soutěže převzal záštitu.

Vinařství letos soutěžila ve třech kategoriích (malá, střední a velká vinařství), jejichž pořadí určila porota složená z odborníků. O hlavním vítězi rozhodla veřejnost svými hlasy v soutěži Vinařství roku – Hlas veřejnosti. Stalo se jím Zámecké vinařství Bzenec.

Hejtman Hašek vyzdvihl koncept soutěže, která na rozdíl od jiných anket posuzuje vinařské společnosti jako celek. Jde v ní tedy nejen o hodnocení konečného produktu – vína -, ale například také o způsob podnikání, a tedy jak přispívají jednotlivá vinařství k pozvednutí, rozvoji a modernizaci oboru.

7. ročník této vinařské soutěže vyhlásil Svaz vinařů ČR společně s Národním vinařským centrem a to za podpory Vinařského fondu.

Více informací o anketě naleznete na: http://www.vinarstviroku.cz/.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace