Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Příznivci cyklistiky se mají na co těšit. Singletrail se rozšíří do dalších lesních lokalit v kraji. Nechybí ani testovací centrum

23.04.2016
Příznivci cyklistiky se mají na co těšit. Singletrail se rozšíří do dalších lesních lokalit v kraji. Nechybí ani testovací centrum

Autor: Jihomoravský kraj

Popisek: Příznivci cyklistiky se mají na co těšit

V pátek 22. dubna byla slavnostně otevřena I. etapa Singletrailu v Moravském krasu. Jedná se o síť lesních stezek-trailů pro všechny věkové skupiny, vyznávající terénní cyklistiku, obohacenou o pobyt v prostředí krásné krajiny a lesů.

Zcela nové stezky - začíná se u autokempu

Vznikly tři okruhy o celkové délce 28 km, z toho 12,5 km zcela nově zbudovaných stezek-trailů. Vstupní místo a zároveň i základna je v Jedovnicích v autokempu na břehu rybníka Olšovce. Zde najdou návštěvníci testovací centrum, kde je umístěna půjčovna a servis kol, infocentrum a občerstvení.

Singletrail se bude po kraji rozšiřovat, potvrdil náměstek Celý

„Už na realizaci této etapy jsme z rozpočtu Jihomoravského kraje dali 3 miliony korun. Teď ale mohu potvrdit, že Singletrail se bude po kraji rozšiřovat. Včera schválilo krajské zastupitelstvo dotaci na druhou etapu, která ve výši 8,484 mil. korun bude použita na stezky v délce 20 km s přejezdy po stávajících stezkách v celkové délce 30 km,“ uvedl Roman Celý, náměstek hejtmana.

 Odklepnuta je další projektová dokumentace

Uvolní se peníze na trasování či informační návěstí

Realizace okruhů a nově vybudovaných trailů-stezek bude v lokalitách katastrálních území Jedovnice, Křtiny, Bukovinka, Bukovina, Mokrá, Horákov a Brno-Líšeň. Zastupitelstvo kraje zároveň schválilo finance na zpracování projektové dokumentace a trasování stezek ve výši 150 tisíc korun, dále pak na značení a informační návěstí ve výši 134 tisíc korun.

Pozitiva vidím i v následném ekonomickém efektu, říká politik

„V projektu Singletrail vidím velká pozitiva, a to nejen pro cyklistiku samotnou, ale i v následném ekonomickém efektu pro region. Navíc jsou stezky koncipovány tak, aby mohly být využívány všemi věkovými i výkonnostními skupinami cyklistů. Věřím, že si sem najdou cestu i studenti pro školní sportovní pobyty s propojením na environmentální vzdělávání žáků,“ uzavřel náměstek Celý.

Mapka ZDE (JPEG, 239 kB). 

Podrobnosti zájemci naleznou na http://singlekras.cz/.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na  

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace