Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kraj se v Chorvatsku představuje jako špičkový inovativní region. Jihomoravskou delegaci přijal tamní premiér. Za co poděkoval? Týká se to menšin

15.04.2016
Kraj se v Chorvatsku představuje jako špičkový inovativní region. Jihomoravskou delegaci přijal tamní premiér. Za co poděkoval? Týká se to menšin

Autor: Jihomoravský kraj

Popisek: Takovou podívanou připravili Chorvaté pro českou delegaci

Delegace Jihomoravského kraje vedená hejtmanem Michalem Haškem je na pracovní návštěvě Zadarské župy v Chorvatsku. Během druhého dne pracovní návštěvy delegace Jihomoravského kraje v Chorvatsku 14. dubna přijal představitele kraje v čele s hejtmanem Michalem Haškem předseda chorvatského parlamentu - Saboru – Željko Reiner.

Jižní Morava jako mistr ve výzkumu

V rámci druhého dne návštěvy přijal jihomoravskou delegaci místopředseda vlády Chorvatska Božo Petrov. Následně na Univerzitě Zagreb hejtman Michal Hašek zahájil prezentaci Jihomoravského kraje nazvanou „Věda, výzkum, inovace“, v rámci které představil kraj jako region špičkových inovací a inovativního podnikání.

Jihomoravskou delegaci přijal místopředseda vlády Chorvatska Božo Petrov (vpravo),
na snímku s hejtmanem Michalem Haškem

„Ráno mne s delegací přijal místopředseda vlády Chorvatské republiky Božo Petrov, šéf nové vládní strany MOST. Diskutovali jsme o reformě veřejné správy v ČR i Chorvatsku, našich zkušenostech v čerpání fondů EU, o podpoře vědy, výzkumu a inovací i o spolupráci regionů ČR a chorvatských žup. Následovala prezentace jihomoravské Regionální inovační strategie na Záhřebské univerzitě za účasti zástupců Jihomoravského inovačního centra, Jihomoravského centra mezinárodní mobility či Regionální rozvojové agentury Jihomoravského kraje. Nyní směřujeme do chorvatského parlamentu - Saboru, kde se sejdu s předsedkyní výboru pro regionální rozvoj a po obědě budeme přijati i předsedou chorvatského parlamentu,“ řekl v průběhu druhého dne pracovní návštěvy hejtman Michal Hašek.

O prezentaci Jižní Moravy byl velký zájem

O jižní Moravu a Českou republiku je v Záhřebu velký zájem," dodal ještě politik.

V rámci čtvrtečního programu se následně uskutečnil galavečer u příležitosti prezentace kraje v Zagrebu, v rámci kterého se představil například zábavní vědecký park VIDA!, dětský folklorní soubor Bystrouška nebo cimbálová hudba Strážničan.

Dětští hudebníci v rámci galavečeru v Zagrebu

I Češi trvale žijí v Chorvatsku

Závěr dne patřil zdejší České besedě, Českému domu a českým krajanům. Moc si vážím všech, kteří se věnují spolkové krajanské práci - v osvětě i kultuře. V Chorvatsku žije téměř 10 tisíc Čechů, sdružují se v 31 krajanských organizacích, mají také zastoupení na úrovni obcí a regionů podle chorvatské menšinové legislativy a Češi a Slováci mají také vlastního zástupce v chorvatském parlamentu - Saboru," uvedl hejtman Hašek.

Premiér poděkoval za práci s menšinou

Během druhého dne pracovní návštěvy delegace Jihomoravského kraje v Chorvatsku 14. dubna přijal představitele kraje v čele s hejtmanem Michalem Haškem předseda chorvatského parlamentu - Saboru – Željko Reiner.

„Poděkoval za dlouhodobý aktivní přístup jižní Moravy k rozvoji chorvatsko-českých vztahů a za spolupráci s chorvatskou menšinou v ČR i českou menšinou v Chorvatsku,“ uvedl k setkání hejtman Michal Hašek. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na 

 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace