Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Někteří hasiči si stěžují, že je zaměstnavatelé nechtějí uvolňovat z práce. To je vážný problém, říká hejtman, který pracovně vyjel na Rosicko. Co si povídal se studenty a důchodci?

23.03.2016
Někteří hasiči si stěžují, že je zaměstnavatelé nechtějí uvolňovat z práce. To je vážný problém, říká hejtman, který pracovně vyjel na Rosicko. Co si povídal se studenty a důchodci?

Autor: Jihomoravský kraj

Popisek: Někteří hasiči si hejtmanovi stěžují, že je zaměstnavatelé nechtějí uvolňovat z práce.

Návštěvou gymnázia v Zastávce u Brna začal ve středu 23. března 2016 pracovní výjezd hejtmana Michala Haška na Rosicko.

Studenty zajímala bezpečnost, železnice i dálnice do Vídně

Součástí návštěvy byla také beseda se studenty. „Zajímali se o přímou volbu starostů a hejtmanů, kompetence kraje, aktuální bezpečnostní situaci v České republice a Jihomoravském kraji, o otázku Železničního uzlu v Brně či o dálniční spojení Brna a Vídně. Debata byla spontánní, byl jsem velmi mile překvapen, jak se mladí lidé zajímají o aktuální dění v regionu a mají také svůj názor. Z besedy si odnáším vynikající dojem, protože si myslím, že mladí lidé jsou připraveni vstupovat do regionální politiky,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Následovala pracovní diskuse s dvacítkou starostů mikroregionu Kahan. Řešila se dopravní infrastruktura v regionu, zejména otázka páteřní I/23, obchvat Rosic a zásady územního rozvoje kraje ve vazbě na R43.

Jedna z největších investic. Ale nestačí miliony do betonu

Další část pracovního výjezdu směřovala do zdejšího Senior centra, příspěvkové organizace kraje. „Je to jedna z největších investice kraje v posledních šesti letech v oblasti sociálních věcí a já jsem na zdejší Senior centrum nesmírně pyšný. Poděkoval jsem panu řediteli Buriánkovi a jeho týmu za vynikající práci. Je vidět, že klienti jsou zde spokojeni,“ uvedl Michal Hašek.

„My jsme se snažili vytvořit dobré podmínky, ale nestačí desítky milionů korun do betonu, případně nového nábytku. Je to především o lidech. Poděkoval jsem pracovnicím a pracovníkům zdejšího zařízení, protože bez nich by nemělo takové renomé a bez nich by samozřejmě nebylo ono," pokračoval hejtman.

Vážný problém požárníků prý vláda řeší

Hejtmana čekala ještě diskuse s dobrovolnými hasiči. „Jako šéf integrovaného záchranného systému velmi vnímám roli dobrovolných hasičů, snažím se je podporovat na úrovni Jihomoravského kraje i Asociace krajů. Řeč bude nejen o fungování dobrovolných hasičů i o jejich problémech. Někteří členové zásahových jednotek si stěžují na to, že je zaměstnavatelé nechtějí uvolňovat z práce. To je vážný problém, který současná vláda řeší. Nově od letoška vláda přišla s centrálním dotačním programem pro dobrovolné hasiče, takže seznámím nejen ty zastávecké, jak vypadá návrh na rozdělení dotací v Jihomoravském kraji," zmínil mimo jiné hejtman.

Celkově hejtman Hašek plánuje v letošním roce ještě desítky takovýchto výjezdů po kraji, protože člověk prý má znát místa a problémy konkrétně a potom už z určitou jasnou představou může odpovědně rozhodnout, zda nějakou věc podpoří nebo ne a proč.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace