Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Účet za loňský rok: Jihomoravský kraj hospodařil s přebytkem 200 milionů korun. Hejtman Hašek chce navrhnout "fond budoucnosti"

05.01.2016
Účet za loňský rok: Jihomoravský kraj hospodařil s přebytkem 200 milionů korun. Hejtman Hašek chce navrhnout fond budoucnosti

Autor: Hans Štembera

Popisek: Michal Hašek

Ještě před zpracováním účetní závěrky za rok 2015 je jasné, že Jihomoravský kraj hospodařil v uplynulém roce s přebytkem.

Ušetřilo se, i když se investovalo

A to za situace, kdy masivně investoval do oprav a rekonstrukcí silnic, škol, nemocnic a podporoval sport, integrovaný záchranný systém či spolky. Jihomoravský kraj hospodařil v roce 2015 s přebytkem ve výši zhruba 200 milionů korun. Tohoto výsledku jsme dosáhli především přeplněním rozpočtu  příjmů ze sdílených daní, které jsou stěžejními příjmy kraje," uvedl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Důvod je ovšem ještě i jiný. Dodržovali jsme rozpočtovou kázeň, neutráceli jsme nad rámec schválených výdajů i při vyšších příjmech," dodává hejtman.

Co s přebytkem?

Přesnou výši celoročního účtu bude kraj znát po zpracování účetní závěrky za rok 2015 a po provedení finančních operací, souvisejících s ukončením roku 2015. Část přebytku navrhne hejtman zapojit do rozpočtu v roce 2016, především do oblasti dopravy. Chci také navrhnout vznik takzvaného fondu budoucnosti kraje, což bude naše rezerva. V letech přebytkového hospodaření by šla část peněz na strategické investice do budoucna," řekl hejtman, který chce více podrobností sdělit během ledna.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace