Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Připlují zase kapříci? Ptal se ironicky Hašek ministra Bendla

03.05.2013
Připlují zase kapříci? Ptal se ironicky Hašek ministra Bendla

Autor: repro ČT

Popisek: Poslanec Michal Hašek (ČSSD)

Jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) se ostře pustil do ministra zemědělství Petra Bendla (ODS). Ministerstvo totiž připravuje dvě velká výběrová řízení. První na poskytování právních služeb resortu za 100 milionů korun, druhé na administrátory veřejných zakázek za 200 milionů korun.

„Smlouvy mají být uzavřené na čtyři roky, budou tedy platit do roku 2017. A je na místě se ptát: Kam ten spěch, pane ministře?“ dotazoval se Hašek, protože mandát současné vlády skončí za rok. „Koaliční strany si navíc neustále vyhrožují, že možná za týden nebo za měsíc, my ani vlastně nevíme za jak dlouho, se vláda rozpadne a skončí,“ podotkl ještě místopředseda ČSSD.

Sociální demokracie považuje podle Haška podobné tendry za zcela zbytečné. „Máme podezření, že obdobná kulisárna se chystá i na jiných ministerstvech. Výběrová řízení by měla logicky končit stejně jako mandát současné vlády. Podobné hurá akce nic dobrého nepřinesou. Ptáme se, kde vznikla potřeba najednou utratit v rezortu ministra zemědělství 300 milionů korun,“ láteřil hejtman.

Připomněl také reklamní kampaň ministerstva zemědělství za 60 milionů korun podporující spotřebu tuzemských sladkovodních ryb. Objevit. „V době, kdy čelíme zásadním problémům s kvalitou potravin, považujeme za důležité, aby měli spotřebitelé všechny informace. Nejsme ale zastánci ojedinělých projektů. V této souvislosti se proto nabízí jedna známá věta: Kapříci připluli. A tak se musím ptát, jestli mají zase připlavat,“ nešetřil ironií Hašek.

Ministerstvo: Chováme se jako řádný hospodář

Redakce Krajských listů se pokoušela získat vyjádření Bendla, na dotaz odpověděl mluvčí ministerstva zemědělství Jan Žáček. Uvedl, že rezort se chová jako řádný hospodář. „Předpokládáme, že zadáním veřejné zakázky na delší dobu než jeden rok, dojde k větší úspoře, než kdyby se zakázky zadávaly jednotlivě,“ uvedl pro Krajské listy mluvčí.

Reklamu na podporu sladkovodních ryb poptává ministerstvo zemědělství na svých stránkách až do 6. května. Hlavním cílem projektu je propagace a podpora konzumace sladkovodních ryb a zvýšení povědomí veřejnosti o zdravotních a dalších přínosech konzumace rybího masa  v období 2013 – 2015.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace