Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Skauti a skautky soutěžili o pohár Svojsíkova závodu. Nejlépe obstály družiny z jižní Moravy a Pardubického kraje

02.10.2015
Skauti a skautky soutěžili o pohár Svojsíkova závodu. Nejlépe obstály družiny z jižní Moravy a Pardubického kraje

Autor: cez.cz

Popisek: O pohár Svojsíkova závodu. Nejlépe obstály družiny z jižní Moravy a Pardubického kraje.

Poslední zářijový víkend se mladí skauti z celé České republiky sjeli na Novojičínsko. Města Příbor, Štramberk a Kopřivnice hostila třídenní celostátní finále Svojsíkova závodu – postupové soutěže čtyř až osmičlenných skautských družin, jejíž konání podpořila Nadace ČEZ příspěvkem ve výši sto tisíc korun. Nejlépe při testování skautských sil a vzájemné spolupráce letos obstála chlapecká družina Vlci z Křtin na Blanensku a dívčí tým Špagetky z Dolní Dobrouče na Ústeckoorlicku.

Novojičínsko přivítalo nejlepší české družiny skautů ve věku 11 až 16 let, které si účast ve finále zajistily vítězstvími v základních a krajských kolech. Celkem 28 dívčích a chlapeckých skupin, po dvou z každého kraje, zahájilo finále Svojsíkova závodu v pátek na příborském koupališti Ricco.

„Zhruba dvě stě dětí pak v průběhu víkendu porovnávalo své schopnosti, dovednosti a znalosti v široké škále disciplín, které jsou sloučeny v takzvaných modulech. První den na skauty čekal štramberský „Závod“ a kopřivnické „Přežití“, v neděli jsme pro ně v Příboru přichystali „Brány“ a „Zpětnou vazbu“,“ sdělil Kryštof Hyvnar, předseda okresní rady Junáka – svazu skautů a skautek ČR v okrese Nový Jičín, který letos celostátní kolo Svojsíkova závodu pořádal.

Nejlepší soutěžící dostali pěkné ceny, domů však neodjížděla s prázdnou žádná družina. Všem zúčastněným se společně podařilo naplnit pravou podstatu závodu, jež spočívá zejména v rozvoji vzájemného fungování a spolupráce, nabývání a praktickém využívání zajímavých poznatků i obohacení oddílových programů o nové prvky. „Děti si pod dojmy z dobrodružných aktivit rovněž odvážejí nově navázaná přátelství, možná i na celý život, a v duchu skautingu budují společné zážitky, založené na férové hře, spolupráci, ohleduplnosti k okolnímu prostředí a blízkému vztahu k přírodě,“ dodal Kryštof Hyvnar.

Junák – český skaut, z. s., sdružuje zhruba 53 000 dětí, mladých lidí a dospělých dobrovolníků v 2093 oddílech a funguje jako největší výchovná organizace v České republice s podporou více než 12 000 dobrovolníků. Je zároveň členem světových skautských organizací WOSM a WAGGGS a jeho členové se tak řadí k dalším 40 milionům skautů ve 216 zemích a teritoriích po celém světě.

Konání celostátního finále Svojsíkova závodu 2015 podpořila Nadace ČEZ prostřednictvím grantového řízení Podpora regionů, které je zaměřeno na rozvoj veřejně prospěšných projektů. „S potěšením jsme podpořili závod pro všechny mladé skauty a skautky, který jim umožňuje porovnat své schopnosti, ale zároveň získat i krásné a zážitky a utužit týmového ducha,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace