Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Komunisté zkusí nemožné: Zhatit prodej „jihočeského Žofína“

16.04.2013
Komunisté zkusí nemožné: Zhatit prodej „jihočeského Žofína“

Autor: archiv

Popisek: Kulturní dům Střelnice v Táboře

Táborští komunisté se chtějí pokusit o nemožné. Zvrátit už podepsaný prodej kulturního domu Střelnice, kterému se přezdívá kvůli jeho podobě „jihočeský Žofín“. Podnikatel Karel Dvořák převzal fyzicky budovu a stal se jejím majitelem i zápisem na katastrálním úřadu. Stalo se tak poté, co složil na účet města druhou ze splátek v hodnotě 2,5 milionu korun.

To se nelíbí zastupitelům za KSČM.  Jak uvedl starosta města Jiří Fišer (T2020), Dvořák prodloužil smlouvy dosavadnímu nájemci restaurace na Střelnici, a ten zřejmě bude kromě malého provozovat i velký sál v prvním patře budovy a ostatní prostory.

Laciný výprodej městského majetku

Přehodnocení tohoto prodeje stále žádají zastupitelé za KSČM a petiční výbor. Ten získal pro vypsání referenda přes čtyři tisíce podpisů Táboráků. Zastupitelstvo města bude o případném vypsání referenda rozhodovat na svém jednání 6. května.

„Stále tvrdíme, že prodej Střelnice, který odhlasovalo zastupitelstvo většinou pouhého jednoho hlasu, je pro město nevýhodný a jde o laciný výprodej městského majetku za pět milionů. Jak už jsem avizoval, počkáme si na květnové jednání zastupitelstva a poté budeme činit další kroky, včetně právních,“ uvedl opoziční zastupitel za KSČM Ladislav Šedivý.

Už nyní jsou ve městě dvě kulturní zařízení proti sobě

Karel Dvořák se v kupní smlouvě zavázal, že město bude mít vyhrazen určitý počet akcí na Střelnici zdarma, některé další pak jen za cenu nákladů. Pokud se petičnímu výboru a opozičním zastupitelům z KSČM nepodaří zvrátit prodej Střelnice jako protiprávní, o čemž pochybuje například i někdejší táborský zastupitel a současný náměstek ministra spravedlnosti František Korbel, jsou už nyní obyvatelé Tábora a místní politici zvědavi, jak bude člověk, který za 80 milionů tehdy ještě se svou firmou historický objekt opravil, zařízení provozovat.

Město se jí totiž zřeklo kromě jiného na základě tvrzení, že režijní náklady na provoz Střelnice by dosahovaly několika milionů ročně.

Už nyní jsou ve městě dvě kulturní zařízení proti sobě. Táborské Divadlo Oskara Nedbala a o sto metrů dále Střelnice. Už nyní mnozí pochybují, že naplnit obě zařízení kulturou, je téměř nemožné.

Komunisté mají strach

Komunisté, ale i mnozí lidé z Tábora se bojí, že Střelnice stejně jednou skončí v insolvenci kvůli finančním problémům podnikatele Dvořáka, a pak si nový vlastník může v Malém Žofíně“ zřídit třeba tržnici.

Roman Ondráček

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace