Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ve filmové zbrojnici na Housově Mlýně v Táboře teď můžete fotit i zkoušet zbraně a zbroj ze slavných hollywoodských filmů a seriálů! Máme fotky

24.06.2014
Ve filmové zbrojnici na Housově Mlýně v Táboře teď můžete fotit i zkoušet zbraně a zbroj ze slavných hollywoodských filmů a seriálů! Máme fotky

Autor: Archiv

Popisek: Housův mlýn v údolí Tismenického potoka pod Jordánem

FOTOGALERIE Housův mlýn v údolí Tismenického potoka pod Jordánem zabydlí na celé léto husité se svými přáteli. Na letní byt sem vyrážejí umělci, kejklíři, šermíři, tanečníci a mistři lidových řemesel. Novinkou v letošním programu je Velká filmová zbrojnice.

Přes tři tisíce zbraní a zbrojí z různých filmových projektů je připraveno na zvědavé návštěvníky, kteří si je chtějí vyfotografovat nebo vyzkoušet na vlastní kůži. Autorem unikátní sbírky je Petr Nůsek A.R.G.O., známý choreograf bojových scén pro film a divadlo. Prohlídky zbrojnice začínají denně v 10:00, 13:00 a 16:00 hod. Skupiny více než 10 osob si mohou dohodnout prohlídku individuálně.

Zbraně a zbroj z hollywoodských trháků

Vystavené zbraně a zbroje si zahrály například ve filmech Zlatý břeh (2014), Dina, dcera jasnovidky (2014), 1864 (2013), v seriálu Borgia, Last Knights (2012), Solomon Kane (2009), Bathory (2008), Letopisy Narnie: Princ Kaspián (2008), Tristan a Isolda (2006), Hannibal Rising (2005), Království nebeské (2005), Hellboy (2004), Shanghai Knights (2003), Blade II (2002) nebo Mists of Avalon (2001).

Pravidelný letní program pro rodiny s dětmi

Zatímco od pondělí do pátku je program pro rodiny s dětmi vysloveně odpočinkový, víkendy jsou akčnější. Pro malé i velké tu jsou připraveny zábavné husitské hry (rytířský trenažér, molitanová bitva, ražba mincí, metání prakem i sekyrou, husitské kuželky, mučírna a jiné originální kratochvíle), podávat se budou husitské svačinky i husitský mok. Úderem 18. hodiny se otevře pravá husitská krčma a mlýn obsadí krvelačnější husitská skupina, rozlévající medovinu. Výuka dobového tance a šermu, steaky „Jan Hus“ a „Jan Žižka“, mučení a husitské hry pro dospělé končí v pozdních nočních hodinách.

Dne 9. srpna na chvíli přeberou nad mlýnem vládu staří Keltové, aby tu oslavili letní svátek bohaté sklizně – Lugnasad. Dne 16. srpna si návštěvníci velkou vodní bitvou připomenou dobývání Tábora Švédy. Ostřílení generálové budou dbát na bezpečnost a fair play. Ve dnech 12.–14. září 2014 oživí Housův mlýn Táborská setkání – největší městské slavnosti v České republice. Letní sezónu pak 1.–2. listopadu uzavře Festival historických bojovníků. K vidění budou představení amatérských i profesionálních skupin historického šermu a pořadatelé se opět  pokusí o zápis do Guinessovy knihy rekordů.

Tip na výlet

Multifunkční areál zážitkového skanzenu na Housově mlýně se nachází hodinu jízdy autem od Prahy a pět minut pěšky z centra Tábora, pod městskými hradbami uprostřed zeleně. Pojme od malé skupinky k jednomu stolu po 1200 lidí v období letních akcí a Táborských setkání. Program se neustále mění. Bavíme za každého počasí. Prostorný venkovní areál nabízí dobové hry a venkovní občerstvení s grilem (pod zastřešením). Ve čtyřech patrech najdete lidovou krčmu, panskou krčmu, hlavní sál, zbrojnici, muzeum tortury, šermírnu, podkrovní sál, kostymérnu a sklady rekvizit a dekorací. Areálem prochází moderní cyklostezka. Parkoviště je přímo u objektu. Objekt je přístupný i pro handicapované.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tagy
kultura,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace