Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Vánoce 2017

Vánoce 2017

Co se děje v době adventní a vánoční v Česku

Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Muž podvedl 169 osob a získal statisíce

04.02.2014
Muž podvedl 169 osob a získal statisíce

Autor: profimedia.cz

Popisek: Peníze, ilustrační foto

KRIMI Táborským kriminalistům, specialistům na hospodářskou trestnou činnost, se podařilo odhalit podvodníka, který si v průběhu loňského roku přišel na nemalé peníze cestou podvodného finančního podnikání.

Muž středního věku z Táborska prostřednictvím různých inzerátů nabízel finanční půjčky, samozřejmě výhodné, na cokoliv a v jakékoliv výši. Za jejich zprostředkování požadoval předem poplatek v řádu od 500 do 4 500 korun, dle výše požadované půjčky. Tím však jeho podnikání končilo. Žádné půjčky neposkytl ani nezprostředkoval. Na případné urgence nereagoval, vybrané poplatky nevracel a v klidu je použil pro svou vlastní potřebu. Takto se mu podařilo získat peníze od zatím zadokumentovaných nejméně 169 osob z celé republiky. Přišel si na částku nejméně 311 000 korun.

Podvodníka čeká soud

Jeho odhalení nebylo jednoduché. Podvodník vystupoval pod různými smyšlenými jmény, korespondenci vedl na několika různých e-mailových adresách, komunikoval cestou několika telefonních čísel a disponoval rovněž několika bankovními účty u různých finančních společností. Jeho sofistikovaný přístup dokládá i to, že dvě z poškozených osob podvedl dokonce opakovaně (vždy pod jinou identitou). O nesolidnosti uvedeného podnikání svědčí i ta skutečnost, že zájem o takovouto půjčku mělo i několik osob, které se kriminalistům nepodařilo na základě uvedených dat ztotožnit. S největší pravděpodobností se může jednat rovněž o podvodníky, kteří by případně poskytnutou půjčku zřejmě nespláceli.

Podvodníka tak čeká soud. Vyslechnout si může mimo jiné až trest odnětí svobody na dobu jednoho až pěti let.

Případ to není ojedinělý. Mnozí poškození se mnohdy se ztrátou několika , případně tisíců korun smíří a podvodné jednání ani neoznámí. A s tím pachatelé i počítají.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace