Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Neziskovkám pomohl na cyklokrosovém poháru i premiér

05.11.2013
Neziskovkám pomohl na cyklokrosovém poháru i premiér

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Premiér v demisi Jiří Rusnok

Fanoušci cyklokrosu vyšlapali na světovém poháru v Táboře 99.381 korun pro dvě neziskové organizace. Obecně prospěšná společnost Kaňka získala díky Oranžovému kolu od Nadace ČEZ 51 215 korun. Částka 48.166 korun putuje k Domácímu hospici Jordán.

Každý, kdo chtěl přispět na dobrou věc, měl šedesát vteřin na to, aby na speciálně upraveném rotopedu vyšlapal co nejvíce peněz pro jednu ze dvou neziskových organizací. Možnost pomoci nakonec využila více než stovka lidí. Za řídítka oranžového speciálu se posadili například premiér Jiří Rusnok, starosta Tábora Jiří Fišer nebo šestinásobný paralympijský vítěz v cyklistických disciplínách Jiří Ježek. Ten také šesti dětem z pěstounských rodin předal horská kola, která pro ně Nadace ČEZ přivezla.

Peníze na financování takzvaného MOTOmedu, speciálního léčebného pohybového přístroje

„Zájem o Oranžové kolo byl fantastický. Po celý den se pedály prakticky nezastavily a díky tomu mohly obě organizace získat peníze, které jim v jejich činnosti dál pomohou,“ uvedl Petr Šuleř, vedoucí vnitřních a vnějších vztahů JE Temelín.

Obecně prospěšná společnost Kaňka použije získané peníze na financování takzvaného MOTOmedu, speciálního léčebného pohybového přístroje, jenž poslouží dětem s dětskou mozkovou obrnou a vozíčkářům k udržování jejich pohyblivosti. „Jeho využíváním se pozitivně ovlivní zdravotní stav našich 80 dětských klientů z Tábora a okolí. Lze s ním předcházet některým komplikacím, které souvisejí s postižením a následným omezením pohybu,“ vysvětlila Iva Míková, výkonná ředitelka Kaňky. Hospic Jordán využije výtěžek z Oranžového kola na svůj provoz, zejména na mzdy zdravotních sester a sociálních pracovnic.

Domácí hospic Jordán, o.p.s., je nezisková organizace poskytující paliativní péči

Š a MŠ a poskytovatel sociálních služeb, Kaňka o.p.s., poskytuje jako nestátní nezisková organizace obecně prospěšné služby v oblasti výchovy a vzdělání, péče o dítě předškolního a školního věku a poskytování sociálních služeb pro děti, mládež a dospělé osoby. Jde o jedinečný model propojení sociálních služeb, vzdělávání a volnočasových aktivit v rodinném prostředí s vysoce odborným personálem, moderním vybavením, osobním přístupem, širokým rozsahem metod a terapií a ochotou pomáhat.

Domácí hospic Jordán, o.p.s., je nezisková organizace poskytující paliativní péči na Táborsku. Poskytuje služby nevyléčitelně nemocným lidem a jejich rodinám, které se rozhodnou pečovat o své umírající blízké doma. Cílem je umožnit lidem s nevyléčitelným onemocněním v pokročilém a konečném stadiu nemoci zůstat v kruhu svých blízkých, ulevit jim od bolesti a dalších tělesných i duševních obtíží.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace