Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Městečko s šesti tisíci obyvateli pořádá větší akce, než leckterá krajská metropole. Keramické trhy a GP koloběžek v Bechyni

06.08.2018
Městečko s šesti tisíci obyvateli pořádá větší akce, než leckterá krajská metropole. Keramické trhy a GP koloběžek v Bechyni

Autor: Město Bechyně

Popisek: Recesistický rozměr závodu koloběžek podtrhly také kostýmy některých účastníků, či osobité konstrukce některých „odrážedel“ pro více jezdců

Přes téměř extrémně teplé, až tropické počasí s teplotami okolo třicítky, se v sobotu 29. července centrum Bechyně zaplnilo lidmi. Zhruba tři tisícovky obyvatel a návštěvníků města si totiž nenechaly ujít zdejší vyhlášené keramické trhy (nakonec – kde jinde by měly být, když zde již léta funguje jediná střední keramická škola v zemi?), jejichž doprovodný program obohatil mimo jiné 46. ročník tradiční Koloběžkové Grand Prix Bechyně.

„Keramické trhy a koloběžková Grand Prix rozhodně patří mezi nejvýznamnější akce bechyňského kulturního léta a dlouhodobě rostoucí zájem návštěvníků jejich význam každoročně potvrzuje. Přínosem je z hlediska návštěvnosti také propojení s Létem na Bechyňce, tedy s jízdami speciálních historických vlaků tažených parní lokomotivou Elinka mezi Táborem a Bechyní,“ uvedl starosta Bechyně Pavel Houdek. Obě akce ve městě na Táborsku, proslaveném především keramikou a lázeňstvím podpořila v rámci programu letošního Oranžového roku v okolí Jaderné elektrárny Temelín Skupina ČEZ.

Trhy odstartoval hluboký řev Harleyů

Trhy na náměstí zahájila dopoledne přehlídka motocyklů značky Harley Davidson. V bohatém kulturním programu, který trval až do večera, se pak představila Budvarka, Hlavatecký pěvecký sbor a kapely Karel Dvořák & Zrcadla, Kabát Revival, ZZ TOP Revival či Midi. Odpoledne projeli náměstím i účastníci hlavního, čtyři a půl kilometru dlouhého závodu unikátní velké ceny koloběžek. Ten startoval u hotelu U Draka a vedl přes Bechyňský most, Kamenný dvůr, Zářečí, okolo zámku na náměstí a zpět k „Drakovi“. 

Do hlavního závodu nastoupily bezmála dvě stovky dospělých účastníků, žen, mužů i smíšených družstev

Recesistický rozměr klání podtrhly také kostýmy některých účastníků, či osobité konstrukce některých „odrážedel“ pro více jezdců. Absolutní primát v tomto směru jednoznačně patřil speciálně upravenému trabantu, koloběžko – automobilu pro osm závodníků, či pojízdná čínská kuchyně.

„Do hlavního závodu nastoupily bezmála dvě stovky dospělých účastníků, žen, mužů i smíšených družstev. Dětských kategorií se zúčastnilo dalších 180 přihlášených závodníků. Celkem tedy na trať vyjelo téměř 400 závodníků,“ konstatovala Dominika Jindrová z pořadatelského týmu Koloběžkové Grad Prix Bechyně 2018.

Kulturní léto v Bechyni v plném proudu

Kulturní léto v Bechyni je v plném proudu a místní obyvatelé i návštěvníci města na Lužnici se mají stále na co těšit. Na prázdninovém programu je například ještě oblíbený a hojně navštěvovaný festival dechových hudeb, festival Bechyňské doteky a celá řada dalších kulturních, sportovních a společenských akcí.

Město Bechyně je proslulé zejména lázeňstvím a výrobou keramiky

Možnosti městského rozpočtu mají pochopitelně svá omezení, takže zajištění takto rozsáhlé a kvalitní nabídky programů a akcí pro veřejnost by nebylo možné bez finanční pomoci dalších partnerů, především Jihočeského kraje a Jaderné elektrárny Temelín. Řada sportovních, kulturních a společenských akcí ve městě je podporována z prostředků získaných v rámci projektu Oranžový rok Skupiny ČEZ v podstatě celoročně,“ zdůraznil starosta.

Bechyni proslavila keramika

Město Bechyně leží v malebné lesnaté krajině na soutoku řeky Lužnice a říčky Smutné, cca 20 kilometrů od Tábora. Bechyně byla založena Janem Lucemburským kolem roku 1323, nejvýznamnější majitelé Bechyně byli Šternberkové, které připomínají náhrobní kameny v klášterním kostele. Město má v současné přibližně šest tisíc obyvatel a je proslulé zejména lázeňstvím a výrobou keramiky.

V okolí Bechyně najdou milovníci turistiky lokality s dobře značenými stezkami jak pro pěší, tak pro cykloturisty. Často navštěvovaným místem je údolí Lužnice pod Bechyní, kde skalní masiv obklopující řeku vytváří mimořádně romantická místa. Romantická příroda s malebnými zákoutími láká i k posezení. Řeka Lužnice je rájem rybářů.

Zdroj: TK

Vložil: Markéta Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace