Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Problematická zoo v Táboře se otevřela s velkou pompou. Pod pozlátkem jsou prý však velké šrámy, upozorňuje mimo jiné komunistický zastupitel

04.07.2015
Problematická zoo v Táboře se otevřela s velkou pompou. Pod pozlátkem jsou prý však velké šrámy, upozorňuje mimo jiné komunistický zastupitel

Foto: mundo.cz

Popisek: Levhart skvrnitý africký, ilustrační foto

Mimořádně úspěšný start. Na znovuotevření Zoologické zahrady Tábor dorazilo přes osm tisíc návštěvníků! To hlásá vedení ZOO, která má za sebou dost krušných měsíců. Vše ale není tak růžové. Dokonce nelegální zahájení činnosti.

Patronem byl režisér Večerníčků o medvědech

Křest vlčat a nosálů, komentované krmení lvů či medvědů, ale i možnost opět vidět na vlastní oči stovky zvířat, přilákaly do Zoologické zahrady Tábor na její znovuotevření přes osm tisíc lidí.

„Jsem velice potěšen tak obrovským zájmem o naši ZOO. Cíle jsme si dávali vysoké, ale s více než osmitisícovou návštěvou jsme nepočítali ani v těch nejoptimističtějších očekáváních,“ uvedl Evžen Korec, ředitel Zoologické zahrady Tábor. 

„Věřím, že všichni návštěvníci naší ZOO byli spokojeni a že stejnému zájmu se bude ZOO těšit i v dalších týdnech a měsících,“ dodal Korec.

Patronem slavnostního otevření ZOO byl známý televizní režisér Večerníčků o medvědech Václav Chaloupek. Žáci a studenti, kteří přinesli vysvědčení se samými jedničkami, se mohli vyfotit s jeleny a dravci.

Psali jsme:

Prý týraná a hladová zvířata, mířící na jatka, krach táborské Zoo je neodvratný. Podle ředitele za to ale mohou úředníci. Kde je pravda?

Majitel zoo Hrubý žaluje město Tábor. Velmi hrubě

 

Komunista Šedivý píše: „Večerníček pro vedení Tábora - O zlém a hodném majiteli zoo"

Táborský zastupitel Ladislav Šedivý si prý někde přečetl, že  jako někdejší největší kritik způsobu výstavby Zoo Tábor managementem vedeným ředitelem Hrubým, se podivně v nové situaci odmlčel. „Čekal jsem totiž, jak nový majitel Evžen Korec začne naplňovat své sliby a avizovanou vstřícnost k městu konkrétními činy. Bohužel musím konstatovat, že oproti minulosti se takřka nic nezměnilo. A to v mnoha ohledech," uvádí nyní.

Zoo Tábor byla otevřena podle jeho názoru novým majitelem v rozporu s legislativou, zákony a dobrými mravy podnikatele. V den otevření zoo neměl Korec ani licenci na provozování tohoto zařízení, natož aby učinil vstřícný krok a nějakým způsobem řešil nesoulad s územním plánem. A to už nehovořím o plnění rozhodnutí táborského i krajského stavebního úřadu o odstranění nepovolených staveb. Ve vztahu k obyvatelům příměstské části se rovněž nic nezměnilo. O nové přístupové cestě do areálu zoo se zatím podle majitele neuvažuje, snad někdy v budoucnu, takže zvýšená doprava, hluk a prach potrvá," vysvětluje Šedivý.

Že by přeci jen něco? Chyba lávky

Jedinou změnou k lepšímu by se prý mohlo zdát mnohonásobné rozšíření parkoviště. Ale jen zdát. Tady si vzal pan Korec zřejmě příklad z tradičních postupů pana Hrubého. I tato akce je bez stavebního povolení," podotýká.

Evžen Korec podle rudého zastupitele zřejmě není dosud majitelem areálu zoo, i když zaplatil 16 milionů korun. Vzhledem k právním problémům, nevyřešeným majetkovým sporům a trvajícím soudním jednáním nebyl dosud podle mých informací zapsán do katastru nemovitostí. A to je kámen úrazu. Pokud není vlastníkem, nemůže zřejmě žádat o změnu územního plánu, jednat se stavebními úřady, ani řešit cokoliv zásadního. A tato situace se může táhnout roky..." uvádí táborský zastupitel Šedivý, na základě čeho se tak domnívá.

První den otevření zoo bylo plno? Jak by ne, zadarmo

Ano, je faktem, že první den otevření zoo bylo plno. Snad i proto, že vstup byl zdarma. Jen nevím, nakolik bylo legalizováno parkování desítek a možná stovek na okolních loukách a travnatém hřišti. Mám za to, že i tyto pozemky mají vlastníka a patrně je jím obec Radimovice u Želče," neodpouští si kritik poznámku i k pompéznímu znovuoživení zvířecího zařízení.

Zoo v Táboře je podle tamní KSČM sice přínosem pro turistický ruch, ale nesmí být budována a provozována za cenu porušování zákonů a legislativy. Nesmí to podle nich zůstat v rovině: Nový majitel je hodný, protože zachránil zvířátka (což je jistě hodné ocenění). Proto mu odpustíme všechny prohřešky toho bývalého, a jede se dál." 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš