Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

V Hošticích je zaparkovaný Zemák

14.03.2013
V Hošticích je zaparkovaný Zemák

Autor: Stránky města

Popisek: Malebné Hoštice původně proslavila Troškova trilogie Slunce, seno...

Jihočeské Hoštice u Volyně, které proslavily Troškovy komedie, a Nové Veselí na Vysočině, kde má Miloš Zeman chalupu, se stanou doslova „poutními“ místy turistů a zvědavců.

Za vše může fakt, že Miloš Zeman je od minulého týdne novou hlavou státu.

Zatímco do Hoštic už nyní jezdí každoročně desítky tisíc turistů, bude jich sem jezdit ještě více. Právě proto, že Miloš Zeman zde má nadstandardní vztahy se zdejším „recesistickým“ sdružením JZD Hoštice a rád sem jezdí. I nyní je zván na návštěvu. Kdy to bude, není ještě přesně jasné.

Už se na pana prezidenta těšíme

„Už se na pana prezidenta velmi těšíme. Jezdí sem už několik let. Máme tu jeho bývalý autobus Zemák, který nese výjevy z Troškových komedií a využíváme ho pro propagaci. Také když jsme autobus koupili, vedla naše první cesta do Nového Veselí za panem Zemanem,“ řekl pro Krajskelisty.cz předseda sdružení Miloslav Daňha.

Zeman jezdil na všechny zabijačky a veselice do Hoštic. A celé sdružení pak také vstoupilo do strany SPO-Z. I na inauguraci prezidenta minulý pátek na Hradě byli zástupci z Hoštic, které Zeman osobně pozval.

„Bylo nám ctí a jsme rádi, že jsme se tam dostali. Teď už jen čekáme, až k nám Miloš přijede na návštěvu. Tentokrát jako nový český prezident,“ podotkl Daňha.

Nové Veselí chce hospodu U prezidenta

Podobně hrdí jsou i v Novém Veselí, kam přes třicet let jezdí Zeman na chalupu. Vlastní část bývalé tvrze, kde má kuchyni a dvě obytné místnosti, a kde bývá maximálně spokojený. Poté, co byl zvolen prezidentem, zájem o obec na Žďársku mnohonásobně stoupl. Jezdí sem lidí z okolí i z daleka, ptají se, kde Zeman bydlí, fotí si dům, kde přebývá, rybník, kde se v létě plaví na člunu a dokonce hospodu U Bílé růže, kam občas rád zajde.

Právě tato restaurace možná brzo změní název. Majitelé zcela vážně uvažují, se se bude jmenovat U prezidenta.

„Asi by to jak obci, tak i samotnému hostinci přineslo hodně popularity. Už teď se tu lidé zastavují, fotografují a zajímají se o všechno. Jsme hrdí na to, že pan prezident je vlastně částečně náš, i když trvalé bydliště tu nemá. Nikdy Nové Veselí nezapřel, hrdě se k němu hlásí a také dobře ví, že tady má od většiny lidí maximální podporu,“ podotkl starosta Nového Veselí Zdeněk Křivánek (KDU-ČSL).

Místní také očekávají, že největší nával zvědavců, turistů bude jak v Hošticích tak především v Novém Veselí na jaře a pak hlavně o letních prázdninách. To sem zcela jistě směřovat celé autobusy těch, kteří chtějí vidět místa, která nový prezident má rád.

Roman Ondráček

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace