Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Město Blatná.cz: Otevření tržiště místních produktů

06.03.2013
Město Blatná.cz: Otevření tržiště místních produktů

Autor: Ing. Jaroslav Kortus/mesto-blatna.cz

Popisek: Letecký pohled na město Blatná

Dnem 3. 6. 2011, kdy byl vydán kolaudační souhlas na stavbu tržiště V Podzámčí, se Blatná a celý blatenský region dočkaly splnění několikaletého přání mít v regionu místo, kde by mohli nabízet a prodávat své výrobky a produkty regionální řemeslníci a drobní zemědělci a pěstitelé.

Dnem 3. 6 . 2011, kdy byl vydán kolaudační souhlas na stavbu tržiště V Podzámčí, se Blatná a celý blatenský region dočkaly splnění několikaletého přání mít v regionu místo, kde by mohli nabízet a prodávat své výrobky a produkty regionální řemeslníci a drobní zemědělci a pěstitelé.

Provozování tržiště V Podzámčí sleduje obnovení historické tradice zemědělských a řemeslných tržnic, kde drobní pěstitelé a místní řemeslníci z blízkého okolí nabízeli své výpěstky a výrobky. K tomu by tedy mělo sloužit výše

zmíněné tržiště, které bylo vybudováno ve dvou etapách za celkem 443.385 Kč.
Na vybudování tržiště by podle uzavřených dohod měl přispět Státní zemědělský intervenční fond z prostředků Evropské unie částkou 314.784 Kč, a to na základě předložených žádostí o proplacení, které se v současné době zpracovávají. Tržiště je vybaveno třemi pevnými prodejními stánky a číselným označením míst pro prodej ve 20 mobilních stáncích, mimo tyto prostory je prodej na tržišti zakázán.

Dále je tržiště vybaveno sociálním zařízením a osvětlením a je doplněno výsadbou okrasných dřevin. Doba prodeje je celoročně denně od 7,00 do 17,00 hodin, Tržiště je určeno výhradně k prodeji místních zemědělských produktů a rukodělných výrobků. Z nabízeného sortimentu mají přednost certifikované produkty (např. ovoce, zelenina, mléčné výrobky, vejce, balené pečivo, med, květiny, byliny, koření, sadba všeho druhu a také rukodělné výrobky, např. ze skla, z proutí, ze dřeva a z keramiky), popř. lesní plody apod. Místním produktem se rozumí produkt vypěstovaný nebo vyrobený v rámci území Svazku obcí Blatenska. Na tržišti je vyloučen prodej bot, textilu (vyjma ručně zhotoveného zboží), živých zvířat, masa, mléka, nebalených potravin (mimo ovoce a zeleninu), výbušnin, výrobků, které jsou hořlavinou první třídy, veškerých zbraní, zboží, které svým charakterem propaguje násilí a všech zahraničních produktů.

Z tuzemských produktů vyrobených mimo SOB Blatná je přípustný pouze prodej zemědělských přebytků a řemeslných výrobků po předchozím souhlasu provozovatele. Provozovatelem tržiště jsou Technické služby města Blatné s.r.o, které jsou připraveny evidovat zájemce o prodej na tržišti.

Provoz tržiště se bude řídit jednak tržním řádem, které formou nařízení vydává rada města, a jednak provozním řádem, který vydává provozovatel tržiště. Oba předpisy budou trvale vyvěšeny v prostoru tržiště. Upozorňujeme, že první tři prodejci, kteří se na příslušný den přihlásí, mají možnost využít pevný stánek zcela zdarma !!! Další prodejci mohou využít své přenosné stánky, za které je již nutno platit místní poplatek 30 Kč/m2/den. Doufáme, že se brzy přihlásí zájemci o využití tržiště k prodeji svých produktů a výrobků a tím oživí a rozšíří současnou nabídkusortimentu stávajících kamenných obchodů.

(zdroj: mesto-blatna.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace