Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Strakonice.eu: Možná vznikne až 40 pracovních míst

06.03.2013
Strakonice.eu: Možná vznikne až 40 pracovních míst

Autor: Ivo Lukačovič/wikipedie.org

Popisek: Zasněžené centrum Strakonic

Nový závod firmy Denios, s. r. o., by mohl v příštích letech vyrůst v průmyslové zóně Jelenka ve Strakonicích. Smlouvu, jejímž předmětem je prodej 4,4 hektarového pozemku za účelem výstavby, podepsali na sklonku loňského roku na strakonické radnici starosta města Pavel Vondrys a jednatel společnosti Denios, s. r. o., Jan Matějka.

Podpisem smlouvy tak byla završena několikaletá jednání mezi firmou a městem. Nový závod, do něhož by se přestěhoval i současný provoz z Heydukovy ulice, znamená rozšíření výroby až o padesát procent, a tedy i 40 nových pracovních míst. Letos by měla česká pobočka firmy Denios vyřídit všechny náležitosti pro stavební povolení, aby se mohlo začít stavět na jaře 2014.

„V případě, že budeme stavět nový závod, a nikoliv jen výrobní halu, půjde o dvousetmilionovou investici,“ uvedl jednatel společnosti Jan Matějka. Podle jeho sdělení se stavba nového závodu předpokládá na devadesát procent. Město se zavázalo mezitím vybudovat do lokality Jelenka přístupovou komunikaci. Podle sdělení starosty Pavla Vondryse jsou podklady pro stavbu komunikace včetně stavebního povolení připraveny. „Čekali jsme na investora, který by zde chtěl začít stavět,“ vysvětluje. Pro město bude výhodou také uvolnění stávajícího objektu v Heydukově ulici pro případného zájemce, který by mohl vytvořit další pracovní místa. Denios se v Čechách zabývá výrobou a prodejem produktů pro skladování a manipulaci s nebezpečnými látkami, bezpečností práce a vybavením provozů.

K mateřské firmě, která sídlí v Německu, náleží 6 výrobních závodů a 16 poboček v Evropě a v Americe. Významnými klienty jsou především automobilky. Ve Strakonicích je v současnosti zaměstnáno 80 pracovníků a i v posledních letech navzdory ekonomické recesi vykazuje česká pobočka dvacetiprocentní růst.

(zdroj: strakonice.eu/ Zpravodaj města Strakonice)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace