Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Zadlužený, agresivní pitomec, co má bydliště na obecním úřadě… Jenže tohle „hovado“ ve stříbrném BMW zabilo dítě; co o něm říkají u něj doma

31.01.2017
Zadlužený, agresivní pitomec, co má bydliště na obecním úřadě… Jenže tohle „hovado“ ve stříbrném BMW zabilo dítě; co o něm říkají u něj doma

Autor: MF Dnes / repro

Popisek: Záběr z fatální nehody na D10

KRIMI Hovado, to je nejčastější označení, kterého se dostává od čtenářů panu Martinovi. Což je frajer v BMW, který vybržďoval na D10, způsobil nehodu a zabil osmiměsíční miminko. Podobně agresivně se přitom při jízdě choval už předtím – a na autě neměl povinné ručení.

Policie má k dispozici záznam z jednoho z havarovaných aut – BMW totiž vybržďovalo Octavii, do té zezadu najelo další auto, které nestihlo dobrzdit. V Octavii zůstali dva těžce zranění dospělí, kojenec nehodu nepřežil. Podle MF DNES přitom agresorovo auto nemělo na silnici co dělat. Nemělo totiž povinné ručení, a to už od roku 2015.

A pachatel, šestatřicetiletý muž z Jižních Čech, se agresivně nechoval zdaleka poprvé. „Dejte pozor na toto stribrne BMW rady 5, vybrzduje bezduvodne na dalnici! H*vado neskutecne,“ ozvalo se už osm měsíců před tragédií na internetu. Co je tohle ´hovado´ vlastně zač? To zjišťovali novináři z MF Dnes. A výsledek? Martin K. je v Blatné, kde bydlí, známá firma. 

Také Jeep Grand Cherokee s kmotrovskou značkou

Pirát silnic, který zřejmě nevybržďoval poprvé, agresivní řidič a zamindrákovaný chlap. Takhle popisují Martina K. odborníci na dopravu a psychologii. A jejich profil se shoduje i s výpovědí sousedů, kteří ho v jeho rodné Blatné dobře znají. A popisují ho jako problémového, zadluženého a agresivního týpka, který dokonce má trvalé bydliště na úřadě. Tak, jako to mívají bezdomovci. Ti ovšem většinou nejezdí v pětkovém BMW.

A navíc neměl jen tohle auto. Kromě dluhů, špatné pověsti a BMW měl Martin také Jeep Grand Cherokee. Tohle auto navíc mělo nápadnou značku se samými pětkami -  a to ještě v době, kdy byly značky na přání legální. „No to víš, to jsou ti Pražáci. To aby každej viděl, že telefon máme až do maštale a čeká nás světlá budoucnost,“ smál se podle Blesku Martin v roce 2014, když se ho známý na kmotrovskou značku zeptal. Teď už ho smích asi přešel.

Co s podobnými agresivními řidiči? Podle expertů by pomohly pouze tvrdší tresty. Zatím nejvyšší, šestiletý trest si za vybržďování odnesl Bulhar Christov Dimitrov Klisurov. Martin K. patrně dostane trest vyšší, protože způsobil újmu na zdraví a smrt dítěte. Hrozí mu tak „až“ 15 let. To už ale kojenci život nevrátí.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace