Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zadlužený, agresivní pitomec, co má bydliště na obecním úřadě… Jenže tohle „hovado“ ve stříbrném BMW zabilo dítě; co o něm říkají u něj doma

31.01.2017
Zadlužený, agresivní pitomec, co má bydliště na obecním úřadě… Jenže tohle „hovado“ ve stříbrném BMW zabilo dítě; co o něm říkají u něj doma

Autor: MF Dnes / repro

Popisek: Záběr z fatální nehody na D10

KRIMI Hovado, to je nejčastější označení, kterého se dostává od čtenářů panu Martinovi. Což je frajer v BMW, který vybržďoval na D10, způsobil nehodu a zabil osmiměsíční miminko. Podobně agresivně se přitom při jízdě choval už předtím – a na autě neměl povinné ručení.

Policie má k dispozici záznam z jednoho z havarovaných aut – BMW totiž vybržďovalo Octavii, do té zezadu najelo další auto, které nestihlo dobrzdit. V Octavii zůstali dva těžce zranění dospělí, kojenec nehodu nepřežil. Podle MF DNES přitom agresorovo auto nemělo na silnici co dělat. Nemělo totiž povinné ručení, a to už od roku 2015.

A pachatel, šestatřicetiletý muž z Jižních Čech, se agresivně nechoval zdaleka poprvé. „Dejte pozor na toto stribrne BMW rady 5, vybrzduje bezduvodne na dalnici! H*vado neskutecne,“ ozvalo se už osm měsíců před tragédií na internetu. Co je tohle ´hovado´ vlastně zač? To zjišťovali novináři z MF Dnes. A výsledek? Martin K. je v Blatné, kde bydlí, známá firma. 

Také Jeep Grand Cherokee s kmotrovskou značkou

Pirát silnic, který zřejmě nevybržďoval poprvé, agresivní řidič a zamindrákovaný chlap. Takhle popisují Martina K. odborníci na dopravu a psychologii. A jejich profil se shoduje i s výpovědí sousedů, kteří ho v jeho rodné Blatné dobře znají. A popisují ho jako problémového, zadluženého a agresivního týpka, který dokonce má trvalé bydliště na úřadě. Tak, jako to mívají bezdomovci. Ti ovšem většinou nejezdí v pětkovém BMW.

A navíc neměl jen tohle auto. Kromě dluhů, špatné pověsti a BMW měl Martin také Jeep Grand Cherokee. Tohle auto navíc mělo nápadnou značku se samými pětkami -  a to ještě v době, kdy byly značky na přání legální. „No to víš, to jsou ti Pražáci. To aby každej viděl, že telefon máme až do maštale a čeká nás světlá budoucnost,“ smál se podle Blesku Martin v roce 2014, když se ho známý na kmotrovskou značku zeptal. Teď už ho smích asi přešel.

Co s podobnými agresivními řidiči? Podle expertů by pomohly pouze tvrdší tresty. Zatím nejvyšší, šestiletý trest si za vybržďování odnesl Bulhar Christov Dimitrov Klisurov. Martin K. patrně dostane trest vyšší, protože způsobil újmu na zdraví a smrt dítěte. Hrozí mu tak „až“ 15 let. To už ale kojenci život nevrátí.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace