Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Reprezentati v běhu na lyžích přijedou závodit na Šumavu do Krušlova. Diváci se budou moci pohybovat po trati na elektroskútrech a elektrokolech, o servis se tradičně postarají hasiči z Vacovic

16.08.2016
Reprezentati v běhu na lyžích přijedou závodit na Šumavu do Krušlova. Diváci se budou moci pohybovat po trati na elektroskútrech a elektrokolech, o servis se tradičně postarají hasiči z Vacovic

Autor: Jiří Mánek

Popisek: Jan Šrail (vpravo) a Martin Jakš při společném tréninku na závod v Krušlově

Tradiční závod na kolečkových lyžích se pojede již tuto sobotu v Krušlově na Strakonicku. Krušlov a Vacovice jsou malé vísky na Strakonicku, které spojuje asfaltka s ideálním profilem pro letní běžecké lyžování. Bonusem pro sportovce jsou fantastické výhledy do kraje. Proto zde i letos pořádá sportovní oddíl Outdoor Kids ze Čkyně další ročník závodů na kolečkových lyžích.

Letos bude v Krušlově závodit šestnáct kategorií a víme, že přijedou i ti nejlepší lyžaři běžci z České republiky. Kromě lyžařů budou také letos závodit malé děti na kolečkových bruslích, takže si můžou zazávodit úplně všichni,“ říká organizátor závodu Jiří Mánek.

Letní lyžování Kruslov

Letos opět přijede do Krušlova změřit síly řada našich nejlepších reprezentantů v běhu na lyžích, a to jak v dorosteneckých, juniorských i dospělých kategoriích. V hlavní kategorii mužů, kteří v Krušlově pojedou 24 kilometrů, opět nebude chybět člen bronzové olympijské štafety ze ZOH ve Vancouveru (2010) Martin Jakš.  „V Krušlově jsem už závodil a i letos se tam těším, je tam dobrá trať i atmosféra a letos to vypadá, že se sejde i dobrá konkurence, takže si dobře zazávodíme a věřím, že i diváci si přijdou na své,“ říká Jakš.

Kromě Jakše přijali účast i Miroslav Rypl, celkový vítěz Českého poháru v běhu na lyžích mužů pro sezónu 2014/2015, ale i Jan Šrail, člen týmu Lukáše Bauera Pioneer Investments, který se soustředí na dálkové běhy. „Týden po Krušlově pojedeme s Lukášem zase závodit do Skandinávie, a tak tento závod dobře zapadá do naší přípravy. Zatím jsem v Krušlově nezávodil, ale reference jsou dobré, tak se těším,“ řekl Jan Šrail, účastník posledního Mistrovství světa v klasickém lyžování ve Falunu, který již letos zazářil na kolečkových lyžích v Norsku, kde za legendárním norem Petterem Northugem zaostal na 60 kilometrech jen 13 vteřin.

Krušlov

Organizátorům se podařilo zajistit také zajímavé partnery, a tak si vítězní závodníci kromě originálních medailí a diplomů odnesou i krásné ceny – vynikající med, ceny od firmy SWIX, muži pojedou i finanční odměny. Na čepu bude pivo ze strakonického pivovaru Dudák a jako lahůdka budou servírováni grilovaní kapři z jihočeských rybníků. Po trati se diváci budou moci pohybovat na elektroskútrech a elektrokolech firmy E-Šumava. O servis se tradičně postarají hasiči z Vacovic, a tak se diváci mají nač těšit. Vše o závodu najdete na www.cz-outdoorkids.eu.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace