Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Vánoce 2017

Vánoce 2017

Co se děje v době adventní a vánoční v Česku

Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Zabila dceru nožem na koberce. Prý jí pomohla z depresí

17.04.2013
Zabila dceru nožem na koberce. Prý jí pomohla z depresí

Autor: Profimedia.cz

Popisek: V Jesenici u Prahy byl v noci ze středy na čtvrtek zavražděn malý chlapec

KRIMI Vražda a pokus o sebevraždu. To se zřejmě událo loňského 5. září ve stanu na odlehlém místě kdesi na Šumavě. Obětí zločinu byla 19letá dívka, pachatelem její vlastní matka, která je ale přesvědčená, že nic lepšího pro svoji dceru nemohla udělat.

Českobudějovický soud řeší v těchto dnech velmi podivný případ vraždy, kterou si podle výpovědi obžalované 48leté ženy společně naplánovaly vzažedkyně i její oběť. Žena přicestovala se svoji dcerou na Šumavu poté, co v Praze prodaly a rozdaly všechen svůj majetek, a utábořili se ve stanu poblíž obce Borová Lada na Prachaticku. Obě prý měly jediný cíl. Zemřít.

Vyžívala se v okultismu

Starší žena evidentně přesvědčená o svých nadpřirozených schopnostech chtěla podle své výpovědi sobě i své dceři pomoci od trýznění tohoto světa. Díky svému esoterickému nadání věděla, že jim bude po smrti lépe. Její devatenáctiletá dcera totiž trpěla depresemi a nikdo z odborníků jí podle ženy nebyl schopen pomoci. Její problémy prý naopak jen zlehčovali.

Matka proto vzala osud své dcery do vlastních rukou. Uspala ji velkou dávkou antidepresiv a hypnotik a pak jí třemi ranami podřízla hrdlo nožem na koberce. Sama sebe už ale zabít nedokázala. Zatímco její dcera vykrvácela, ona sama si způspobila jen lehčí zranění, když se pořezala na krku.

Duševní zdraví vražedkyně posoudí soudní znalec

Stan s mrvolou dívky našli policisté 6. září, tedy o den později. Matce, která před soudem tvrdila, že se svou dcerou mluví a ta je prý nyní šťastná, hrozí 18 let vězení. Konečná výše trestu bude ale záviset také na lékařském posudku, který by měl určit její duševní zdraví. Podle státního zástupce je však za svoje činy plně zodpovědná. Sudního znalce z oboru psychiatrie vyslechne českobudějovický soud v pátek.

Kristína Levá

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace