Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Myslivecké sdružení Šumava získalo honitbu. Čtyřikrát levněji než druhý zájemce

27.03.2013
Myslivecké sdružení Šumava získalo honitbu. Čtyřikrát levněji než druhý zájemce

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Les, ilustrační foto

Přes rok trvala složitá jednání o tom, kdo bude provozovat honitbu Hrabice na Vimpersku. Jednání provázela bouřlivá diskuze o výši poplatků i a dalších náležitostech. Honitbu nakonec získalo myslivecké sdružení Šumava, které ji provozovalo v minulých letech a to i přesto, že nabídka dalšího zájemce byla téměř čtyřikrát vyšší.

Vimperští radní i myslivci si mohou oddechnout. Našli totiž dohodu v otázce, kdo se bude v příštích deseti letech starat o honitbu Hrabice, ta čítá cca 500 hektarů. Pokud by se tak nestalo, museli by práci v honitbě zastat členové honebního společenstva, tedy majitelé pozemků.

Zastupitelé se předháněli, kdo honitbu nabídne za míň

Jednání to přitom nebyla vůbec snadná. Na jeho začátku byli dva zcela odlišné postoje. Jeden zastávalo město Vimperk coby majitel části pozemků v honitbě, a to když požadovalo 60 až 120 korun za hektar půdy. Druhý představovalo Myslivecké sdružení Šumava, které vidělo cenu mnohem níž „Když jsme otázku ceny diskutovali v rámci mysliveckého sdružení, došli jsme k závěru, že realitě odpovídá maximálně 40 korun za hektar," uvedl Zenon Hnětkovský za Myslivecké sdružení Šumava.

Zastupitelé se nakonec v diskuzi předháněli v tom, kdo přijde s nižší částkou. Ta původně klesla na požadovaných 40, pak 30, 10 aby byla schválená dle návrhu Věry Vávrové (VPM) ve výši 25 korun za hektar. S tímto usnesením byl vyslán Stanislav Hlava (KDU-ČSL) na jednání honebního společenství aby jednal s dalšími majiteli pozemků.

Dohoda nepřišla ani v lednu

Na lednové valné hromadě společenstva se ještě nepodařilo nalézt dohodu a to když ani jeden ze zájemců nezískal potřebnou nadpoloviční většinu vlastníků pozemků. I proto se na dalším jednání zastupitelstva ucházela o podporu společnost Rašelina Soběslav, která měla zájem na pozemcích hospodařit. Podporu však nezískala.

Zlom do jednání tedy přinesli až oba zájemci, když přišli s dohodou „Nakonec došlo mezi zájemci k dohodě a valná hromada honebního společenstva rozhodla ve prospěch Mysliveckého sdružení Šumava,“ uvedl Stanislav Hlava.

Mysl

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace