Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Volary otevírají největší konopné lázně ve střední Evropě

04.10.2013
Volary otevírají největší konopné lázně ve střední Evropě

Autor: legalizace.cz

Popisek: Konopí, ilustrační foto

Největší konopné lázně ve středoevropském regionu budou v provozu oficiálně od zítřka, tedy pátku 4. října. Situovány jsou v nově otevřeném a zmodernizovaném hotelu Bobík ve Volarech v jižních Čechách. Lidé si zde budou moci dopřát rašelinové i konopné zábaly, koupele v konopném oleji. Na bázi konopí je připravena i strava. Produkty bude dodávat tuzemská společnost Carun Pharmacy, výrobce populárních konopných prostředků značky Carun. Slavnostní přestřižení za účasti vrcholných představitelů města Volary a dalších hostů se uskuteční ve 14.00. Poté jsou již lázně plně k dispozici veřejnosti

Procedury zahrnují využití hydromasážních spa van s možností konopné koupele, vířivé masážní vany, lymfodrenáž nejen proti celulitidě, multifunkční vany, suchou vodní masáž, terapii rázovou vlnu konopné a rašelinové zábaly a mnoho dalšího. Do budoucna tvůrci nevylučují ani ucházení se o možnost provozu formou zdravotnického centra, které nabídne pacientům léčbu konopím, jež byla posvěcena prezidentem. Ve Volarech by se tak mohli léčit například nemocní s roztroušenou sklerózou, Alzheimerem či Parkinsonovou chorobou. „Máme připravený rašelinový zábal s konopím. Na konopí bude zčásti založená i podávaná strava pro lidi trpící zejména kožními problémy,“ potvrdil o připravovaných konopných procedurách Jiří Stabla, majitel společnosti Carun Pharmacy a provozovatel webu Konopnyshop.cz, který bude pro hotel připravovat výrobky pro koupele, masáže a zábaly. 

Lázně přibydou na seznam úspěšných projektů Carun Pharmacy

Stabla dále upřesňuje, že ačkoli lze po České republice najít různé konopné lázně, spíše se jedná o doplňkový program k léčbě, který nenabízí sortiment služeb v takové šíři jako nově otevřené středisko ve Volarech. Navíc v lázních budou pracovat jen certifikovaní pracovníci, jež budou mít za úkol šířit osvětu o konopí a jeho zdravotních účincích. „Naším cílem je vrátit prostředky z konopí zpět do běžného života lidí. Léčba konopím pomáhá vyřešit řadu zdravotných problémů díky účinným cannabinoidům. Tyto látky se v přírodě vyskytují pouze v rostlinách konopí,“ uvádí hlavní důvody otevření Jiří Stabla z Konopnyshop.cz s tím, že uvažuje i o rozšíření využití pro účely léčby pacientů se závažnými onemocněními, kvůli nimž vešla nedávno v platnost novela zákona o léčivech a návykových látkách legalizující konopí pro léčebné účely. „Samozřejmě, pokud nám nový projekt posvětí stát,“ dodává Jiří Stabla.

Lázně tak přibydou na seznam úspěšných projektů Carun Pharmacy, mezi které patří vlastní Konopné lékárny v Českých Budějovicích, v Litoměřicích, Havířově, Ostravě, Brně a nově Benešově či sezónní prodej na zámku Konopiště a přes e-shopy.

O konopné lázně je zájem

Podle starostky Martiny Pospíšilové se jedná o ojedinělý projekt v rámci celé České republiky.  „Nikdo od nás nebude chodit vysmátý. Ale věřím tomu, že všichni, kteří tyto lázně navštíví, poznají, že konopí je opravdu léčivé, a tak se k nám budou vracet. Každého rádi seznámíme s konopnými procedurami. Máme tu například multifunkční vanu, která umí všechno od skotských střiků až po infrasaunu. Pak tu máme léčivou vanu, kde mohou klienti ležet v konopných přípravcích, což odborníci doporučují na pohybový systém, na lupénku či astma,“ řekla již dříve starostka Volar Martina Pospíšilová. 

Konopí léčí odpradávna

Ambiciózní projekt potěší zejména pacienty s kožními problémy.  Konopný olej obohacený o extrakt z celých rostlin Cannabis Sativa s obsahem protizánětlivých cannabinoidů slouží jako účinná pomoc proti ekzémům, lupénce, kožní alergii, plísním, a na veškeré bolesti pohybového aparátu jako je poranění kloubů, šlach, svalů, zad či páteře.

Konopný olej a extrakt je významný v péči o pokožku, regeneruje i velmi suchou, citlivou a podrážděnou pleť. Olej zvyšuje obsah ceramidů v pokožce, a tím zvyšuje její přirozenou bariérovou funkci. Efektivně působí na hluboké vrásky, dokáže vypnout a omladit pleť. Je stále oblíbenější v profesionálních kosmetických salonech, a to díky rychlým ozdravným účinkům, kdy pleť vypadá jasnější, zdravější a mladistvější.

Vedle konopné kosmetiky a prostředků z léčivého konopí nabízí již dnes Carun Pharmacy potravinářské produkty značky Carun, do které patří konopné semínko a konopná mast – jediný zdravotnický prostředek v Česku doporučovaný při léčbě kožních potíži, jako jsou lupénka, akné, opruzeniny, opary, ale i na odřeniny, popáleniny, bodnutí hmyzem či odstranění bércových vředů. Dále konopný olej a konopné mýdlo, nově konopný krém a intimní konopný gel.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace