Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Prachatická nemocnice otevřela mateřskou školu i ubytovnu. Pro personál, nepocházející z regionu, bylo vybudováno pět menších bytů

26.04.2016
Prachatická nemocnice otevřela mateřskou školu i ubytovnu. Pro personál, nepocházející z regionu, bylo vybudováno pět menších bytů

Autor: komunik.cz

Popisek: Nová mateřská školka v areálu prachatické nemocnice

Nemocnice Prachatice otevřela novou mateřskou školu, která bude sloužit nejen zaměstnancům tohoto zdravotnického zařízení, ale i veřejnosti. Zároveň zprovoznila pět nových bytů pro své zaměstnance. Obě zařízení se nacházejí v budově bývalého ředitelství nemocnice, která získala po rekonstrukci zcela nový sociální rozměr pro celé město.

Finanční náklady na realizaci obou zařízení se vyšplhaly na zhruba 10,7 milionu korun, z nichž částkou 1,1 milionu na mateřskou školu přispěl Jihočeský kraj. „Stavební práce začaly koncem loňského srpna, budova byla kolaudována letos 17. března. V řádně vyhlášené veřejné zakázce jsme pro rekonstrukci budovy na přestavbu mateřské školky a firemních bytů vybrali firmu SABBIA, s. r. o., Prachatice, a v poptávkovém řízení na vybavení školní zahrady herními prvky firmu LUNA Progress, s. r. o., Zdenice. Realizace stavby přitom byla naplánována do dvou etap. Část byla hrazena z plánu investic pro rok 2015 a zbytek – horní patro s ubytovací kapacitou a zateplení objektu – z prostředků 2016,“ uvedl Michal Čarvaš, předseda představenstva prachoatické nemocnice.

školka Prachatice

V rámci rekonstrukce firma Sabbia nejprve vybourala vnitřky budovy, takže zůstaly stát jen obvodové stěny, pilíře a stropy. Poté se začalo s vyzdíváním příček budoucí školky v přízemí . Souběžně se pracovalo na kabelových, vodovodních a topných přípojkách. Ke konci roku stavaři budovu omítli, položili podlahové topení a odlili podlahy moderní anhydridovou technologií. Vybudovali vnitřní kabelové elektroinstalace a vodovodní rozvody, smontovali umyvadla, položili lino a koberce. Současně došlo k úpravám školní zahrady a montování herních prvků.

„Smíšená jednotřídka se otevře osmadvaceti dětem, a to jak dětem zaměstnanců nemocnice, tak ostatním, hlásícím se do mateřské školy v Prachaticích. Jedná se o další předškolní zařízení, které bylo otevřeno v rámci sítě krajských nemocnic v našem regionu. Již nyní mohou děti navštěvovat mateřskou školu při nemocnici v Českých Budějovicích a dětskou skupinu ve Strakonicích,“ uvedla náměstkyně jihočeského hejtmana Ivana Stráská.

školka Prachatice

Školka začne od nového školního roku fungovat následovně. Nemocnice poskytne rekonstruované prostory, Mateřská škola Prachatice zajistí personál, provoz, stravu a odborné standardy předškolního zařízení. Zápis dětí se bude konat v květnu. V následujících měsících bude mateřská škola vybavena hračkami a učebními pomůckami pro předškoláky. „V patře rekonstruované budovy vzniklo pět menších bytů pro zaměstnance nemocnice. Tím chceme zajistit kompletní zázemí pro ten zdravotnický personál, který není z našeho regionu,“ doplnil Čarvaš.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace