Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Porod v růžové? Prachatická porodnice má další moderní porodní postel. Aby šlo vše hladce doktorům i maminkám

20.10.2015
Porod v růžové? Prachatická porodnice má další moderní porodní postel. Aby šlo vše hladce doktorům i maminkám

Autor: Porodnice Prachatice

Popisek: Prachatická porodnice má další moderní porodní postel.

Nemocnice Prachatice, a. s., zakoupila na své gynekologicko-porodnické oddělení novou porodní postel. Stále 366 tisíc korun. V čem je jedinečná?

Postel porodnice zakoupila, prootže svou koncepcí a výjimečným designem údajně spojuje individuální požadavky rodičky na komfort a pohodlí a zároveň vyhovuje profesionálním potřebám porodního týmu. Respektuje tak principy porodnictví, obsluhujícího personálu a samotné rodičky.

Design ve sladké barvě

„Porodní postel AVE je výjimečná jak designem - zakoupili jsme ji v krásné růžové barvě, tak originálním technickým provedením. Nabízí celou řadu zcela inovativních řešení, která zpříjemňují a zjednodušují používání postele jak rodičce samotné, tak i obsluhujícímu personálu,“ vysvětlil ředitel prachatické nemocnice Michal Čarvaš.

Polohu si volí sama maminka

Primář gynekologicko-porodnického oddělení Bohuslav Wackershauser doplnil: „Excentrické umístění zvedacího sloupu a nová koncepce nastavování podnožního dílu umožňují vysokou flexibilitu v nastavení postele."

Rodička si tak může zvolit sama  optimální porodní polohu. Pro personál představuje zpracování lůžka jednoduchou obsluhu, rychlou manipulaci a snadnou čistitelnost,“ dodal primář.

O porodnici

Gynekologicko - porodnické oddělení je jedno ze základních oddělení prachatické nemocnice. Je zde 23 lůžek. Z toho jsou tři nadstandardní pokoje na oddělení  šestinedělí a jeden na porodním sále.

I porodní sál je přizpůsoben moderním požadavkům. Kromě pokoje pro nastávající maminku s tatínkem, který je uzavřený a zajišťuje intimitu současně rodících žen, je možno využít nadstandardní pokoj. Pro relaxaci je k dispozici hydromasážní sprchový kout s několika tryskami, relaxační míče, poslech hudby a aromatherapie. Postel je dvoulůžková, pro oba nastávající rodiče. Prosluněný pokoj je dále vybaven rádiem, LED televizí, je zde možnost volného připojení na WiFi. Hned vedle pokoje je situován jeden ze dvou porodních boxů. 

Porodní sály jsou vybaveny novým přístrojem - tzv. vakuum extraktorem, který v určitých okamžicích může nahradit klešťový porod. Jeho předností oproti klešťovému porodu je šetrnost a prevence poranění pro rodičku i plod, minimum komplikací a dobrá poporodní adaptace novorozence. V případě nepříznivého průběhu porodu je vedle porodního sálu stavebně umístěn sál pro císařské řezy. 

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace