Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Prachatičtí mohou od září třídit i bioodpad. Máte zájem o hnědou popelnici? Úřad vám ji přidělí zdarma

23.08.2015
Prachatičtí mohou od září třídit i bioodpad. Máte zájem o hnědou popelnici? Úřad vám ji přidělí zdarma

Autor: farnostprachatice.cz

Popisek: Prachatice

Město Prachatice ve spolupráci s Technickými službami Prachatice, s.,r.,o., zavede od září pro občany oddělený sběr biologicky rozložitelného komunálního odpadu.

Tato povinnost vyplývá pro obce ze zákona č.185/2001 Sb., o odpadech a též z  Plánu odpadového hospodářství ČR a krajů, kdy musí být do roku 2020 sníženo množství bioodpadu, ukládaného na skládku, o 65 procent proti roku 1995. Od letošního roku jsou obce povinny minimálně v době vegetace zajistit pro své občany oddělený sběr bioodpadů. Stavba sběrného dvoru a kompostárny je v Prachaticích dokončena a nyní může být zahájen svoz bioodpadu a jeho zpracování na kompost. Město má k dispozici 500 plastových hnědých nádob na bioodpad o objemu 240 litrů, šest velkoobjemových hnědých kontejnerů a svozové vozidlo.

Občané, kteří užívají rodinný či bytový dům se zahradou, mohou požádat na odboru životního prostředí Městského úřadu Prachatice o přidělení hnědé plastové nádoby o obsahu na bioodpad, kterou na základě uzavřené smlouvy o výpůjčce získají bezplatně. Svoz by měl být zahájen v první polovině září, občané však mohou předávat bioodpad, trávu a větve sami přímo do sběrného dvoru a kompostárny. Zároveň tam poputuje také tráva ze sečí městských ploch a dalších areálů.

Pokud máte o nádobu na bioodpad zájem, kontaktujte MÚ:

 - písemně na adresu: Městský úřad Prachatice, odbor ŽP, Velké náměstí 3, 383 01 Prachatice
-  telefonicky: Ing. Josef Starý 388 607 220, případně Marta Zifčáková DiS. 388 607 213
-  e-mailem: ,
Je nutné uvést jméno a příjmení, úplnou adresu a kontaktní telefon nebo e-mail. Zájemce budou pracovníci úřadu individuálně kontaktovat a projednají s nimi podmínky převzetí.

Povinnost třídit biodpad bude zanesena i do nové odpadové vyhlášky. Pro město je totiž velice důležité splnit předepsané podmínky dotace, tj. spustit systém sběru a dosáhnout co nejvyššího objemu sebraných bioodpadů. Pro svoz této komodity je předběžně vyčleněn jeden den v týdnu.

Městský úřad Prachatice upozorňuje občany, že po zahájení odděleného svozu bioodpadu do nových nádob nebude jejich popelnice na směsný komunální odpad vyvezena, pokud bude obsahovat větší množství biologicky rozložitelného materiálu.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace