Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Fotbalová hvězda je na huntě, jde do dražby. Na co všechno z Řepkova majetku mají exekutoři zálusk a proč? Tajnosti slavných

27.03.2015
Fotbalová hvězda je na huntě, jde do dražby. Na co všechno z Řepkova majetku mají exekutoři zálusk a proč? Tajnosti slavných

Foto: FC Písek

Popisek: Tomáš Řepka získal s týmem Sparty čtyři mistrovské tituly, za A-tým Československa odehrál jeden zápas, za reprezentační A-mužstvo ČR sehrál 45 utkání a vstřelil jeden gól. S Fiorentinou vyhrál Italský pohár. Nyní má jeho přítomnost inspirovat k lepším výkonům hráče FC Písek.

Sběratelé kuriozit si přijdou na své, do dražby totiž putuje řada kousků z majetku bývalého fotbalového profesionála Tomáše Řepky. Navíc ‘za hubičku‘. Proč navzdory pohádkovým příjmům spadl do dluhové pasti a kolik dluží?

Ulovit slavného fotbalistu či hokejistu bylo vždy považováno především mezi modelkami za terno a nejedna kráska div že neumřela hlady, jen aby mohla nabídnout co nejsvůdnější postavičku. Představa vysněného života v milionářské pohádce se jistě mihla hlavou i sexy Vlaďce Erbové, když se na její udičku chytil bývalý sparťan a fotbalový profesionál Tomáš Řepka. Vystřízlivění, které prožívá již delší dobu, je však pořádně tvrdé. Na Řepkův majetek si už zase brousí zuby exekutoři.

Pozapomněl, že na děti platit musí

Soud o výživné na děti z prvního manželství prohrál Řepka již loni v létě. S exmanželkou Renatou má totiž dvacetiletou Veroniku a patnáctiletého Tommase, jenže poté, co se zakoukal do vnadné Erbové, nějak pozapomněl, že na ně musí platit výživné, dokud nedostudují nebo do jejich šestadvaceti let, pokud by snad jejich příprava na budoucí povolání měla trvat ještě déle. A nejde o pakatel, podle soudního rozhodnutí by měl klopit 65 000 korun měsíčně! Fotbalová kariéra se mu tak pořádně vymstila, protože úřady vypočítávají výživné z předchozích příjmů. Skutečnost, že jeho pohádkové zahraniční honoráře jsou dávno minulostí a v roce 2011 ztratila o Řepkovy ‘služby‘ zájem i Sparta, nikoho nezajímá.

Rodinná idylka s Renatou a dětmi už patří minulosti. Po rozvodu vyměřil Řepkovi soud pořádně 'mastné' výživné.

Rodinná idylka s Renatou a dětmi už patří minulosti. Po rozvodu vyměřil Řepkovi soud pořádně 'mastné' výživné.

Poté, co se soudní tahanice s exmanželkou Renatou protáhly na neuvěřitelné čtyři roky, dostal zbožňovaný fotbalový kanonýr loni v létě oficiální nálepku tatínka-neplatiče a přesný výpočet, kolik že vlastně své bývalé rodině dluží. A celková suma dosáhla sedmimístné cifry! Po dramatickém zabavování majetku v černošické vile, během nějž jeho nynější manželka Vlaďka nacouvala svým teréňákem do exekutora, sice fotbalista většinu dluhu uhradil, přesto mu zbylo zaplatit ještě dalšího čtvrt milionu a dramatická finanční situace si už zase začíná vybírat svou daň – jeho movitý majetek jde do dražby.

Čtěte také:

65 000 měsíčně solí fotbalový kanonýr Řepka na alimentech. Nevadí, jeho Vlaďka na ně vydělá na nájemném od těch nejchudších

Prapodivné exekutorské počty

„Proti Tomáši Řepkovi jsou v současné chvíli vedena čtyři řízení. Jedná se o vymáhání nároku na výživné v řádech statisíců, které dlužník nehradí. Za účelem uspokojení pohledávek má mimo jiné dojít ke zpeněžení movité věci,“ prozradila deníku Blesk mluvčí exekutorské komory Petra Báčová. Jako první přišla na řadu Řepkova milovaná čtyřkolka, s vyvolávací cenou pouhých 7000 korun!

Namísto pohádkového života v luxusu se krásná modelka Vlaďkapotýká v manželství s Řepkou jen nekonečné finanční problémy

Místo života v luxusu se krásná Vlaďka potýká v manželství s Řepkou s nekonečnými finančními problémy

I v Řepkově případě se tudíž potvrzuje, že při stanovení vyvolávacích cen zabaveného majetku, který jde do veřejné dražby, bývají exekutoři ‘z laciného kraje‘. Podle předpisů totiž činí dvě třetiny z odhadní ceny, což obzvlášť u motorových vozidel znamená pro dlužníka obrovskou finanční ztrátu. Ne nadarmo se říká, že například automobil ztrácí třetinu své ceny již v okamžiku, kdy s ním vyjedeme za bránu prodejny. Pokud tedy bude Řepkův mazlíček za tuto cenu prodán, po odečtení nákladů na dražbu, na které exekutor určitě nezapomene, mu z dluhu neubude téměř nic. A následovat by měly přijít další součásti jeho movitého majetku.

Zoufalé konce bývalé hvězdy

Kdysi zbožňovaný nekompromisní obránce, který zářil na zeleném trávníku při zápasech italského klubu ACF Fiorentina a anglického West Ham United, se propadl do problémů, z nichž se bude stěží vyhrabávat. Podobně jako třeba horníci, jejichž fyzická výkonnost ve vyšším věku je v současnosti aktuálním tématem, trápícím i ministryni práce a sociálních věcí Marksovou, nevydrží odvádět špičkové výkony donekonečna ani on. Na rozdíl od fárání za standardní mzdu se však u špičkových sportovců stále tak nějak automaticky předpokládá, že si v dobách svého finančního ráje odložili dostatek na zajištění pohodlného stáří. Realita však většinou bývá jiná – většina z nich si rychle zvykne na život v luxusu a na ‘zadní vrátka‘ úplně zapomene.

Londýnský West Ham United ho koupil od italské Fiorentiny za pět milionů liber, odehrál za něj 164 zápasů a jeho roční plat se údajně pohyboval v přepočtu kolem 60 milionů korun. Na tuhle dobu už může Řepka jen nostalgicky vzpomínat.

West Ham United ho koupil od Fiorentiny za pět milionů liber, odehrál za něj 164 zápasů a jeho roční plat se údajně pohyboval v přepočtu kolem 60 milionů korun. Na tuhle dobu už může Řepka jen nostalgicky vzpomínat.

A právě to se stalo i Řepkovi, na nějž realita tvrdě dolehla, teprve když o něj přední kluby ztratily zájem. V lednu 2012 měl nabídku z Plzně, ale nakonec z ní sešlo, a tak se upsal v Českých Budějovicích, kde mu ale v prosinci oznámili, že už s ním dál nepočítají. Chvíli dělal sportovního manažera v Mostě a od září 2013 mu už nezbylo nic jiného než čutat do ‘kulatého nesmyslu‘ v SK Hvozdnice, tedy v lize, přezdívané SK nudle proti kudle. Za takové fotbalové výkony, byť sebelepší, mu na konto miliony sotva přibudou. A není divu, vždyť například poslední zápas, který Řepkův tým sehrál minulou neděli proti Všenorům, s napětím sledovalo v hledišti celých 95 diváků! Od počátku roku až do 30. června sice Řepka hostuje v SK Písek, jeho plat však byl pro klub takovou finanční zátěží, že se tamní radnice rozhodla hradit dvě třetiny ze svého rozpočtu. Písecký klub věří, že jeho přítomnost na hřišti povzbudí ostatní hráče k takovým výkonům a výsledkům, kterými si zajistí účast ve třetí nejvyšší soutěži i v příští sezóně.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

QRcode

Vložil: Adina Janovská