Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Uzdraveného orla mořského vypustili v Makově do přírody. Hlídá ho vysílačka

05.01.2015
Uzdraveného orla mořského vypustili v Makově do přírody. Hlídá ho vysílačka

Autor: Radek Šejna

Popisek: Orel před vypuštěním

Péči Záchranné stanice živočichů Makov na Písecku musí s příchodem nového roku oželet uzdravený orel mořský. Ten ve stanici strávil necelý měsíc poté, co se sem dostal s pohmožděným křídlem.

Opeřence, který se zřejmě poranil o větev, našli 7. prosince u obce Skaličany na Písecku manželé Holečkovi. Orel měl pomožděné křídlo a nemohl létat. Záchranáři z makovské stanice mu nasadili léky a pestrou stravu včetně ryb. Po téměř měsíci léčení již nabral dost síly, chtěl prý ven, a tak mohl být vypuštěn zpět do volné přírody.

Libor Šejna má vypuštění orla natočeno na videu:

„Vypustili jsme jej na Nový rok do přírody. Jeho další pohyb budeme sledovat pomocí GPS vysílačky,“ potvrdil a doplnil Libor Šejna ze stanice v Makově, podle nějž pták odlétl v pořádku. „Mapa jeho výskytu bude na stránkách v nejbližší době,“ dodal Šejna. Pokud by se po několika dnech projevilo, že orel má ještě zdravotní potíže, mohou jej záchranáři vyhledat a postarat se o něj.

Záchranná stanice živočichů Makov byla založena v roce 1993 Českým svazem ochránců přírody. Je zařazena do Českým svazem ochránců přírody zřízené Národní sítě pro handicapované živočichy pro správní obvody obcí s rozšířenou působností Blatná, Milevsko, Strakonice, Písek a Vodňany. V areálu stanice je vybudováno 35 voliér s rozlohou 4000 m2.

Stanice přijímá veškeré poraněné, nemocné či jinak handicapované volně žijící živočichy, pečuje o opuštěná mláďata a poskytuje jim odborné ošetření, léčení a umožňuje jejich návrat do vhodných biotopů. Veterinární službu zajišťuje Veterinární klinika Písek.

Děje se u vás také něco zajímavého? Pošlete nám svůj námět  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace