Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Tragický pád horolezce u přehradní nádrže Orlík

16.10.2013
Tragický pád horolezce u přehradní nádrže Orlík

Autor: ZZS Královéhradeckého kraje

Popisek: ZZS Broumov - ilustrační foto

V sobotu v 17:50 obdrželo Zdravotnické operační středisko JčK informaci o pádu horolezce z 25m skály, která se nachází nedaleko obce Jickovice u přehradní nádrže Orlík. Na místo okamžitě vyjíždí posádka ZZS z Milevska a další složky IZS.

Vrtulník LZS nemohl být, vzhledem k povětrnostním podmínkám, nasazen. Zraněný muž se nacházel v nepřístupném terénu a záchranáři se k němu museli dostat po vodní hladině. První ke zraněnému dorazili hasiči na motorovém člunu.

Stav pacienta byl kritický

Posádka záchranné služby byla na místo dopravena motorovým člunem Policie ČR. Třicetiletý horolezec při pádu utrpěl těžká zranění a zůstal ležet v bezvědomí zaklíněný pod kmenem stromu asi 20m od vodní hladiny. Po vyproštění a zajištění základních životních funkcí byl muž uložen do vakuové matrace a složitým terénem dopraven k vodní hladině. Záchranáři ho na motorovém člunu převezli k 1km vzdálené sanitce.

Stav pacienta byl kritický a již během transportu do nemocnice musel být resuscitován. Při překladu v českobudějovické nemocnici došlo opět k selhání jeho životních funkcí a přes veškerou snahu všech přítomných zdravotníků svůj boj o život bohužel prohrál.

Další tragická nehoda zaměstnala záchranáře  v neděli v 1:43 ráno. Posádka ZZS Vodňany na základě výzvy od PČR vyjížděla k dvěma sraženým osobám, které byly nalezeny na silnici mezi obcí  Pražák a Vodňany. Posádka při příjezdu na místo nalezla mladého muže a šestadvacetiletou ženu již bez známek života. Oba na místě podlehli těžkým mnohačetným poraněním. Okolnosti nehody jsou v šetření Policie ČR.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace