Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Tálín modernizuje své jediné kulturní zázemí

26.08.2013
Tálín modernizuje své jediné kulturní zázemí

Autor: archiv

Popisek: Jana Študentová, starostka obce Tálín

Zhruba 280 tisíc korun investuje letos obec Tálín na Písecku do modernizace svého jediného kulturního zařízení, Tálínské hospody spojené s kulturním sálem. 200 tisíc korun přidala na projekt Jaderná elektrárna Temelín.

Investice, která by ve velkých městech proběhla zcela bez povšimnutí, je pro Tálín, obec s necelými dvěma stovkami obyvatel a ročním rozpočtem 1,9 miliónů korun zcela zásadní. Jihoceskenovinky.cz informovala Jana Študentová, starostka obce Tálín.

„Je to naše jediné zázemí, které máme k dispozici pro pořádání všech našich společenských, sportovních či kulturních akcí a není jich málo,“ uvedla starostka Tálína Jana Študentová.

Svůj „kulturní dům“ opravují Tálinští etapovitě už téměř čtyři roky. Letos dojde průběžně k opravě elektroinstalací, osvětlení, sociálního zařízení a části výbavy společenského sálu. Na řadu by měla přijít i oprava pódia v sále. Práce postupují dle možností obce i v souladu s akcemi, které obec pořádá. Jiné prostory nemá k dispozici.

„Jsme malá obec s malým rozpočtem, takže příspěvek 200 tisíc korun od temelínské elektrárny, respektive společnosti ČEZ je pro nás velice významný,“ poznamenala starostka.

Obec Tálín sbírá cenu za cenou

Obec přitom žije velmi aktivně. V roce 2010 například získala v soutěži Vesnice „Modrou stuhu“ za společenský život v obci, což lze vzhledem k velikosti obce považovat za velice významné ocenění. Loni Tálín získal „Bílou stuhu“ za práci s mládeží a „Cenu hejtmana Jihočeského kraje“ Jiřího Zimoly v kategorii „Zelená obec“ za provedené komplexní úpravy tálínské návsi.

„Vzhledem k našim možnostem jde při každé modernizaci obce o běh na dlouhou trať. Prostředků máme málo a tak nás samozřejmě potěší každý příspěvek, který nám může pomoci. Věřím proto, že spolupráce s elektrárnou bude i v rámci projektů, jako je například Oranžový rok, pokračovat. Příští rok bychom už mohli opravy našeho sálu dokončit,“ doplnila Jana Študentová.

Nejen podpora obcí v okolí temelínské elektrárny, ale celého regionu, bude podle vedoucího útvaru vnějších a vnitřních vztahů ČEZ – JE Temelín Petr Šuleře, pokračovat i nadále. „Obce a města v našem okolí podporujeme dlouhodobě. Ať už prostřednictvím projektu Oranžový rok, který je zaměřen na společenské, kulturní a sportovní akce v našem okolí, nebo podporou infrastruktury, která vyplývá z uzavřených rámcových smluv. Každoročně na podporu dětského sportu, kultury, sociálních služeb, nebo třeba integrovaného záchranného systému, vynakládáme v jižních Čechách 120 milionů korun,“ zdůraznil Petr Šuleř.

Tálín je jihočeskou obcí ležící přibližně osm kilometrů jihovýchodně od Písku. Při příjezdu k obci je zcela nepřehlédnutelný známý Tálínský rybník, který se stal součástí jedné z dnes už klasických lidových písní. „Už se ten tálinskej rybník nahání, dosahá voděnka k samému kraji“. Na severovýchodě od Tálína jsou situovány Písecké hory s vrchy Mehelníkem (632 m n.m.) a Vysokým Kamýkem (627 m n.m.).

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace