Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Běžte honem do písecké Sladovny, prodávají tam lampiony štěstí. Ty v pátek večer a v sobotu rozzáří hladinu Otavy

11.05.2018
Běžte honem do písecké Sladovny, prodávají tam lampiony štěstí. Ty v pátek večer a v sobotu rozzáří hladinu Otavy

Autor: Facebook

Popisek: Vodní lampiony štěstí na hladině řeky Otavy

Již podruhé nabídne Pískoviště svým návštěvníkům nevšední zážitek v podobě pouštění vodních lampionů štěstí po hladině řeky Otavy. Tento oblíbený rituál je po staletí provozován v asijských zemích a slibuje lidem splnění jejich přání vypouštěných spolu s lampiony.

Zájemci o vypuštění svých přání si mohou lampiony zakoupit v předprodeji v Turistickém informačním centru v písecké Sladovně (Velké náměstí 113, tel. 387 999 999, otevřeno denně 9-18). V balení jsou dva kusy a stojí 180 Kč. Lampiony jsou jednoduše sestavitelné a je možné je v pohodlí domova popsat či pomalovat vlastním přáním. Prodej lampionů na místě konání s největší pravděpodobností už nebude. Proto je vhodné využít předprodeje. Lampiony se budou vypouštět v pátek 11. května a v sobotu 12. května 2018 z ostrůvku u Elektrárny královského města Písku. Začátek je vždy po osmé hodině večer. 

Jako vloni, bude i letos vstup na ostrůvek omezen počtem osob, pořadatelé proto prosí zájemce o vypuštění lampionů o pochopení a trpělivost. Na místě bude také možno absolvovat večerní prohlídku muzea Městské elektrárny.

Pískoviště Písek 2018: Tento víkend je plný akcí

Další ročník oblíbené akce zaměřené především na dětské návštěvníky se uskuteční o víkendu 11. - 13. května 2018. Stejně jako řada dalších píseckých akcí se i letošní Pískoviště řadí do cyklu ´Osmnáctý v Písku aneb jak jsme vyhlašovali republiku´ a některé jeho aktivity tak připomenou 100. výročí samostatného československého státu. Na toto období naší historie poukáží např. na obří pískové sochy nebo venkovní výstava v Čechově ulici. Děti si budou moci pohrát v prvorepublikovém bunkru, seznámit se skautskými aktivitami před Městskou knihovnou a uskuteční se také Všesokolský slet.

Zábavní programy se tradičně uskuteční v Palackého sadech - stavění hradů z písku, zpívání, tanec, workshopy, vystoupení místních souborů i známých kapel. Proběhne zde také již 10. ročník oblíbené soutěže ´Robotem rovně aneb autíčka v parku´ a seznámit se budete moci s cross golfem. Do akce je také zařazen společný koncert Píseckého a Wetzlarského komorního orchestru, který je pořádán u příležitosti 10. výročí partnerství obou měst. Kino Portyč promítne klasické animované filmy i filmové novinky pro dětské diváky.

Nedaleko na hladině řeky Otavy změří své síly týmy škol i dospělých posádek v závodě dračích lodí, můžete absolvovat prohlídku slavného Kamenného mostu z vody a večer si zde budete moci vypustit svůj lampion štěstí.  

Do programu se zařazuje i písecká galerie hrou Sladovna, která otevře výstavu Cesta do mytologie vznikající ve spolupráci s Divadlem bratří Formanů. Čarokrajné bytosti z výstavy večer utečou a vy s nimi bude moci absolvovat průvod k řece s ohnivou show a tančírnou. Užít si můžete i její stálé interaktivní výstavy a nádvoří s fontánou, které ožije mj. výtvarnými dílnami či sokolskou trampolínou.

Na okrajích Písku pak děti mohou absolvovat Pochod pohádkovým lesem či se podívat na soutěž lodních modelářů. Přijďte si do Písku užít tři dny zábavy pro celou rodinu!

Zdroj: TK

Vložil: Markéta Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace