Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Jihnem.cz: Písecká nemocnice získala ocenění v celostátní soutěži

06.03.2013
Jihnem.cz: Písecká nemocnice získala ocenění v celostátní soutěži

Autor: jihnem.cz

Popisek: Letecký pohled na píseckou nemocnici

V pátém ročníku celostátní soutěže Bezpečná nemocnice byla se svým projektem jako druhá nejlepší vyhodnocena Nemocnice Písek, a.s. Cenu s oceněním si převzal od hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka dne 24. 1. 2013 předseda představenstva písecké nemocnice MUDr. Jiří Holan, MBA a vedoucí projektu Monika Lišková, Dis. Stalo se tak na slavnostním vyhodnocení v Horáckém divadle v Jihlavě.

Vyhlášení soutěže Bezpečná nemocnice je součástí programu celostátní konference „Dny bezpečí", která proběhla 24.1. - 25. 1. 2013 v Jihlavě pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina. V rámci této konference byly 25. 1. 2013 první tři vítězné projekty tradičně prezentovány odborné i laické veřejnosti.

Nemocnice Písek, a.s. se do 5. ročníku soutěže přihlásila s projektem „Nutriční audit jako nástroj validního screeningu", který byl zařazen do ošetrovatelsko - medicínské sekce.

Projekt řeší proces zavádění nutriční péče a screeningu v Nemocnici Písek, a.s. Nutriční péče je celkový koncept výživy během hospitalizace pacienta. Přes obecně pesimistické názory ve veřejnosti jsme přesvědčeni, že investice do správného stravování se jednoznačně odrazí ve větší úspěšnosti i délky léčby, ve zkrácení hospitalizace a samozřejmě ve finálním snížení celkových nákladů na léčbu (např. antibiotika apod.). Toto naše přesvědčení potvrdily výsledky dotazníkových šetření, ve kterých jsme porovnávali data před zavedením nutričního screeningu v roce 2006 a po pěti letech fungování procesu. Díky auditu z roku 2012 můžeme aplikovat účinná opatření, která zefektivní celý proces nutriční péče, čímž lze dosáhnout dalšího zkvalitnění služeb pro pacienty.

Nemocnice Písek, a.s. se kvalitou a bezpečností poskytování zdravotní péče zabývá dlouhodobě. Je již několik let akreditována Spojenou akreditační komisí ČR, o.p.s. a vlastní pro všechny své laboratoře akreditaci dle ČSN EN ISO 15189:2007. O vysokém standardu nemocnice svědčí i získání několika ocenění včetně Certifikátu Bezpečná nemocnice - používání pouze bezpečnostních kanyl, ocenění Firma Písecka a Certifikátu Lékař roku 2011 ČR v kategorii nemocnic, Nemocnice 21. století. V této celostátní soutěži Bezpečná nemocnice se na pomyslné bedně umístila z pěti ročníků již třikrát

(zdroj: jihnem.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace