Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

V písecké nemocnici se rodí přirozeně, tamní porodnice se v konkurenci patnácti zařízení umístila na prvním místě ve spokojenosti rodiček. Certifikát PPP získala po dvouletém výzkumu

30.06.2016
V písecké nemocnici se rodí přirozeně, tamní porodnice se v konkurenci patnácti zařízení umístila na prvním místě ve spokojenosti rodiček. Certifikát PPP získala po dvouletém výzkumu

Autor: nemocnicepisek.cz

Popisek: Písecké budoucí maminky se porodu v nemocnici nemusí bát

Porodnice písecké nemocnice získala certifikát PPP (Přirozený porod v porodnici). Ten dokládá přívětivý přístup personálu k rodičkám a vysoký standard porodní péče. Nemocnice Písek, a. s., certifikát získala po dvouletém výzkumu mezi patnácti porodnicemi v České republice.

„Pilotní projekt probíhal v letech 2014 až 2015. Písek se v konkurenci patnácti porodnic umístil na prvním místě ve spokojenosti rodiček. Každá maminka hlasovala pod svým unikátním přístupovým kódem, byla tedy vyloučena možnost ovlivnění výsledků neautorizovanými osobami. Personál mohl ovlivnit výsledky pouze poctivou zdravotnickou prací a empatickým přístupem k rodičkám. Výzkum zahrnoval 10 000 respondentek a 4,5 tisíce kompletních dotazníků,“ uvedl MUDr. Jiří Holan, ředitel písecké nemocnice.

Projekt Přirozený Porod v Porodnici (PPP) realizují přední český web o těhotenství a mateřství Babyweb.cz a Kvalita očima pacientů – realizátor dlouhodobého projektu měření kvality zdravotní péče prostřednictvím zkušenosti/spokojenosti pacientů. Smyslem projektu PPP je šíření myšlenky, že v porodnici lze rodit přirozeně a přitom bezpečně, vlídně a s respektem k individuálním potřebám rodičky i novorozence, při zachování co nejpřirozenějšího a nejintimnějšího prostředí, s laskavou pozorností, jaká tomuto neopakovatelnému a jedinečnému okamžiku přísluší. Cílem projektu PPP je plošné zlepšení standardu porodní péče v Česku, a proto se do projektu zapojilo co nejvíc porodnic napříč ČR.

porodnice

„Písečtí se projektu zúčastnili také proto, aby získali další zpětnou vazbu od maminek, což následně pomáhá zlepšovat péči o rodící ženy. Nejen díky projektu se tak snižuje počet episiotomií - nástřihů, zvyšuje se počet porodů, odvedených porodní asistentkou, snižuje se počet císařských řezů,“ vysvětlil primář gynekologicko-porodnického oddělení písecké nemocnice MUDr. Michal Turek. „V Písku trvale pracujeme na zkvalitnění péče a ve spolupráci s maminkami každoročně rozšiřujeme nabídku svých služeb. Ať je to například individualizování porodu, trpělivé vysvětlování možností vedení porodu, ale i zařízení a vybavení porodního sálu či vybavení oddělení šestinedělí, zútulnění prostředí. Samozřejmostí je samotný lidský přístup k rodičkám, vyhovění jejich přání a pochopení jejich potřeb,“ dodal Jiří Holan.

V Písku se každoročně narodí téměř 900 dětí. Porodnice je certifikovaným intermediárním perinatologickým centrem (rodí se zde nebo jsou sem transportovány nedonošené děti od 32. týdne). Je akreditovaným pracovištěm pro vzdělávání. V minulém roce zde byly zrekonstruovány porodní sály a nově zřízeny tzv. rodinné pokoje pro pobyt matek, otců nebo celých rodin společně po porodu. Hojně využívaný je i pokoj pro otce před porodem a těhotenské předporodní kurzy.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace