Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Viviene je zkrátka kus, ještě žádná jiná nedala muzikálové hvězdě tak zabrat jako právě ona. Zpočátku láskyplné kočkování dokonce vyvrcholilo krvavou lázní

19.06.2016
Viviene je zkrátka kus, ještě žádná jiná nedala muzikálové hvězdě tak zabrat jako právě ona. Zpočátku láskyplné kočkování dokonce vyvrcholilo krvavou lázní

Foto: FTV Prima

Popisek: Krásná a zdravá krokodýlí samička Viviene dala svému kmotrovi Marianu Vojtkovi pořádně zabrat

FOTOGALERIE Aligátor čínský, kajman brýlový, krokodýl nilský a krokodýl filipínský, to jsou drobečci, které slavnostně pokřtila v protivínské soukromé zoo. Některá ještěří miminka dala ale svým kmotrům pořádně zabrat. Nejvíc to odnesl populární muzikálový zpěvák Marian Vojtko, který v souboji se svou fyzicky extrémně zdatnou svěřenkyní, kterou pojmenoval Viviene, dokonce cedil krev.

Sedm rozmanitých osobností pokřtilo v Krokodýlí ZOO Protivín sedm mláďat různých druhů krokodýlů (aligátor čínský, kajman brýlový, krokodýl nilský a filipínský) a vybralo jim jména. Slavnostně byli také předáni loňští a předloňští kmotřenci do Zoo Záhřeb, Botanické zahrady v Nitře a na výstavu Tajemná Indonésie do Českých Budějovic, která se koná pod patronací CK Livingstone. Prima ZOOM je mediálním partnerem protivínské zoologické zahrady.

Moderátorka Odpoledních zpráv Sandra Parmová vybrala jméno Olí, redaktorka TOP STAR magazínu Michaela Široká dala jméno Bonifác, zpěváci divadla Broadway Michaela Gemrotová a Marian Vojtko se rozhodli pro Christine a Viviene, komik Comedy Clubu Miloš Knor pojmenoval krokodýla po kolegovi – Ruda z Ostravy, designérka pořadu Jak se staví sen Martina Pištěláková zvolila jméno Primák a šéfredaktor webu Prima ZOOM Tomáš Karlík pokřtil svého svěřence Drak.

Vojtko cedil krev

Marian Vojtko měl největší kus – aligátora čínského – a měl problém tuto samičku udržet, a po křtu si postěžoval, že se mu nepodařilo uchránit své ruce před jejími zuby a odnesl to krvavým kousancem. Míšu Gemrotovou si zase její krokodýl dokonce označkoval – jakmile ho vzala do rukou, zřejmě se tak vyděsil, že jí počůral šaty. Nakonec se ale všichni kmotři s malými krokodýli docela spřátelili a dokázali je natolik zvládnout, že si je mohly pohladit i děti z publika. Dámská část kmotrů také rozdala dárky dětem ze ZŠ Písek a NF Onkoláček, který pomáhá dětem s rakovinou.

Krokodýlí ZOO Protivín vznikla ze soukromého chovu provozovatele této zoologické zahrady, Miroslava Procházky. Její raritou je, že vystavuje dvaadvacet ze třiadvaceti druhů krokodýlů. Její součástí je i zoologické muzeum. Samotná expoziční část zoologické zahrady se nachází v Protivíně v historické hospodářské budově, jejíž vznik je datován do konce 18. století. Protivínská ZOO se snaží rozmnožovat ohrožené a kriticky ohrožené druhy krokodýlů. Jejím smyslem není krokodýly jen chovat, rozmnožovat a vystavovat, ale zároveň využívat, a tím propagovat ekologické technologie a přispívat k ochraně přírody ve světě i doma. ZOO byla vybudována v přísně ekologickém a energeticky úsporném stylu. Je teplotně soběstačná díky tepelným čerpadlům, jež odebírají teplo z osmi vrtů, hlubokých 120 metrů, které byly vyvrtány na jejím pozemku. Více informací najdete na webu krokodylizoo.cz.

Čtěte také:

Dcera, o níž neměl ani ponětí, převrátí život Ondřeje Vetchého vzhůru nohama. Ještěže existuje Geislerová. „Většinu dní jsme se pořád jen smáli. Naštěstí se vždycky objevila Anna a řekla nám, ať neděláme blbosti"

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Redaktor KL