Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Rozjetý Jandák: Jednou bude zákon i na to, kdy se můžeme jít vysmrkat! A proč poslanec otevřeně prorokuje ČSSD tak mizerný konec?

21.09.2014
Rozjetý Jandák: Jednou bude zákon i na to, kdy se můžeme jít vysmrkat! A proč poslanec otevřeně prorokuje ČSSD tak mizerný konec?

Autor: archiv V. Jandáka

Popisek: Vítězslav Jandák ve svém srubu v jižních Čechách se svým psím společníkem Albertem

Poslanec za ČSSD Vítězslav Jandák věští, že jeho stranu v budoucnu potká stejný osud jako kdysi nejsilnější pravicovou stranu – ODS. Na jeho vkus se také přijímá příliš mnoho zákonů, které nám řídí život. Za chvíli se prý nebudeme moci jít ani sami vysmrkat.

Sociálnědemokratického poslance oslovil na jeho profilu uveřejněném na ParlamentníchListech.cz čtenář, který si všiml, že z ČSSD podobně jako z ODS odchází řada lidí a ani s voličskými preferencemi to u nich nevypadá nijak slavně. „Skutečně si myslíte, že není třeba vyvodit důsledky dřív, než bude po dvanácté?“ zeptal se Jandáka.

Jandák podle svých slov na uvedenou skutečnost prý poukazuje již čtyři roky, leč marně, jelikož vedení strany na jeho připomínky nijak nereaguje. „Dlouhodobě říkám, že začíná konec velkých stran. Nejdříve to byla ODS, teď je na řadě ČSSD. Máte pravdu, pokud se s tím rychle něco neudělá, bude to znamenat pozvolný konec,“ nahlédl do budoucna.

Méně času ve sněmovně, méně peněz do kapsy

Dalšího čtenáře velice rozezlilo, že někteří poslanci mají tristní účast na jednání Poslanecké sněmovny, ač jsou v podstatě zaměstnanci voličů. Členové dolní komory Parlamentu by tak podle něj měli být odměňováni podle účasti na jednání. „Nestíháte-li všechny další funkce a osobní aktivity, měli by vám krátit výdělek!“ vychrlil na sociálnědemokratického poslance.

Jandák zareagoval tím, že žádné jiné aktivity kromě funkce poslance nemá. Na druhou stranu prý práce poslance není jenom o jeho účasti na jednáních, nýbrž i o tom, aby si ve styku s voliči tříbil názor na jednotlivé zákony, které mu jsou předkládány.

„Už několikrát jsem řekl, že nehlasuji pro nebo proti zákonům, které jsou v rozporu s mým svědomím či v rozporu se zájmy mých voličů. Zákony, které považuji za absolutně zbytečné, o těch nehlasuji vůbec, přestože jsem na jednání přítomen. A podle mého názoru zbytečných zákonů přijímáme stále více. Bojím se toho, že brzy nastane chvíle, kdy budeme přijímat takový zákon, kdy se budeme moci jít vysmrkat,“ napsal čtenáři ParlamentníchListů.cz.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tagy
Jandák,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace