Šestašedesátiletý muž se utopil ve vodní nádrži Zvůle
14.08.2013
Foto: HZS
Popisek: Ilustrační foto
KRIMI V pondělí krátce po 15. hodině byla na linku 155 přijata výzva o tonutí muže ve vodní nádrži Zvůle, okres Jindřichův Hradec. Na místo okamžitě vyjela lékařská posádka záchranné služby z Dačic a vyslán byl i vrtulník LZS.
Šestašedesátiletý muž při plavání náhle zmizel pod hladinou. Svědci události muže z vody vytáhli na břeh, kde zahájili nepřímou srdeční masáž a přivolali záchranáře. Jihoceskenovinky.cz o tom informovala Bc. Petra Kafková, tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje v Českých Budějovicích.
Posádky ZZS při příjezdu na místo pokračovaly ve snaze o záchranu postiženého, a to resuscitací za použití přístrojové techniky a léků. Přes veškerou snahu laiků i záchranářů se nepodařilo obnovit srdeční akci utonulého. Lékař nakonec musel konstatovat jeho smrt.
Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.
Vložil: Redaktor KL