Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Delegace partnerských měst Dunajská Streda a Neckargemünd navštívily Jindřichův Hradec. Mrkly do likérky, muzea i na vánoční trhy

13.12.2016
Delegace partnerských měst Dunajská Streda a Neckargemünd navštívily Jindřichův Hradec. Mrkly do likérky, muzea i na vánoční trhy

Autor: jh.cz

Popisek: Delegace partnerských měst při návštěvě Krýzových jesliček. Největší lidový mechanický betlém na světě, který je zapsán v Guinnessově knize rekordů, patří k nejnavštěvovanějším expozicím Muzea Jindřichohradecka.

Na přátelskou návštěvu města přijely delegace z Dunajské Stredy a Neckargemündu, aby zde strávily příjemný chvíle, okořeněné předvánoční atmosférou. První dorazili Slováci, při slavnostní večeři se k nim přidali Němci.

První skupinu hostů, která přijela ze slovenské Dunajské Stredy, přivítali na radnici již dopoledne. Svou návštěvou město poctily tři krásné dámy, přednostka úřadu Júlia Bubniaková, vedoucí odboru školství Timea Molnár, referentka pro styk s veřejností Soňa Szabadosová, a jeden šarmantní zastupitel, pan Ivan Nagy. Zástupci města Jindřichův Hradec představili slovenské delegaci provoz likérky Fruko Schulz a navštívili s nimi novobystřické Muzeum veteránů. Ve večerních hodinách se přidala při slavnostní uvítací večeři čtyřčlenná delegace z německého Neckargemündu v čele s panem starostou Frankem Volkem. S ním přijeli Jens Hertel, Martin Holschuh a tlumočnice Maria Ley.

Návštěva delegací partnerských měst v Jindřichově Hradci

 

Sobotní program byl vskutku náročný. Ráno hosté navštívili Krýzovy jesličky, poté se odebrali do zámku na prohlídku trasy Následovníci sv. Jiří, prošli si vánoční trhy. Po obědě se slovenská delegace rozloučila a německá se mezitím podívala do Domu gobelínů.

Návštěva delegací partnerských měst v Jindřichově Hradci

Večer se uskutečnil křest brožury, která byla vydána u příležitosti dvaceti let partnerství měst Jindřichův Hradec a Neckargemünd. Brožuru slavnostně pokřtili starostové obou měst Stanislav Mrvka a Frank Volk. Následoval koncert vokální skupiny X-tet v kapli v Muzeu Jindřichohradecka. S německou delegací se město rozloučilo po slavnostním obědě v neděli 11. prosince.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace