Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V Dačicích se nenudí, zvlášť děti mají své velké atrakce. Stále oblíbenější je Házení kozla z věže se zajímavým úvodním průvodem

07.10.2016
V Dačicích se nenudí, zvlášť děti mají své velké atrakce. Stále oblíbenější je Házení kozla z věže se zajímavým úvodním průvodem

Autor: JCCR

Popisek: Dačice pamatují na své nejmenší, na akcích pro děti se vždy dobře baví prckové i jejich doprovod

Děti si rády hrají a rády se baví, což v Dačicích dobře vědí. Pořádají tu proto četné akce, věnované právě jim. Stále větší oblibě se těší Házení kozla z věže se zajímavým úvodním průvodem. Novější historii má Prázdninové hraní Pod Lipkami, které letos v Dačicích vylepšili o podporu z programu Jižní Čechy olympijské. Oblíbené je i cukrování, zábavné odpoledne pro děti i dospělé.

„Nebojte se, živého kozla tu z věže neházíme. Je to plyšová náhražka. Než sletí z ochozu věže dolů, je tady program s průvodem v dobových kostýmech a pohádkami i historickým šermem. To se dětem líbí,“ prozradila vedoucí dačického kulturního domu Romana Bártů. Přece jen však není všechno jen tak. Živý kozlík je v příslušné bedně, nosítkách, přinesen pod věž, a pak i odveden za dveře historické stavby. Nejmladší diváci to těžce nesou. Strach o rohatého kamaráda však mají jen do chvíle, než jim ho zase dospělí z přízemí věže vyvedou a ukážou, že je živý a plný chuti do odměny z kozích dobrot.

Na Mimolympiádě nechyběli ani mimoni

Prázdninové hraní Pod Lipkami děti víc zapojuje do různých činností, nejsou jen diváky. „Děti dostaly kartičku a sbíraly razítka. Letos měly šest stanovišť. Například skákaly v pytli, házely na terč balonkem, naplněným vodou, chodily na chůdách nebo vyráběly škrabošky,“ popsala pracovnice odboru kultury a cestovního ruchu v Dačicích Zdeňka Králíková.

Za vyplněnou kartičku dostaly všechny děti sladkou odměnu a medaili i věcné ceny. „Jako jinde jsou i u nás oblíbení mimoni. Měli tady zábavnou show, při které s dětmi komunikovali a dávali jim úkoly. Kladem je i to, že děti prožijí prázdninový den společně s rodiči či prarodiči, kteří je doprovázejí,“ dodala Králíková. Tehdy měly Dačice svoji Mimolympiádu, která je na dálku spojovala s akcí Rio Lipno. Zahrály hned dvě kapely a byla i bublinková diskotéka. Aby nevyhrávaly jen v soutěžích zkušenější starší děti, lístky se losovaly a tašku s cenami mohl vyhrát každý, kdo se zapojil. Do celodenního programu se přihlásily na dvě stovky dětí. Při Cukrování byl večer ohňostroj a zábava pro dospělé. Záměr podpořit také cestovní ruch v Dačicích naplnili.

Dačice - akce pro děti

O moravském městě, ležícím v Jihočeském kraji, zaznamenal první písemnou kronikářský zápis opat Jarloch z milevského kláštera zjiž v roce 1183. Město s jedenácti spádovými obcemi a osadami a se zhruba osmi tisíci obyvateli pamatuje lepší časy, když ho z gotiky do renesance v 16. století přebudovali italští stavitelé a město se rozrostlo. V první polovině 17. století Dačice vážně poznamenala třicetiletá válka, ve druhé zde řádil mor a po deseti letech shořelo při obřím požáru najednou osm desítek domů. Trojúhelníkové náměstí a centrum města s řadou památek jsou dnes historickou památkovou zónou. V roce 1841 zde vyrobili první kostkový cukr na světě a o dva roky později byl i patentován. Připomíná jej pomník kostky cukru a stálá expozice v dačickém muzeu. Zajímavostí v Dačicích je i soukromé letecké muzeum v centru města.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace