Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Chladnokrevnící, ryze české plemeno, vozí na Šumavě návštěvníky na trase mezi Kvildou a Jezerní slatí

30.12.2014
Chladnokrevnící,  ryze české plemeno, vozí na Šumavě návštěvníky na trase mezi Kvildou a Jezerní slatí

Autor: NP Šumava

Popisek: Chladnokrevnící, ryze české plemeno, vozí na Šumavě návštěvníky.

V letošní sezóně velmi oblíbené jízdy v kočáře taženém chladnokrevnými koňmi pokračují i mezi vánočními svátky a Novým rokem na šumavské Kvildě. Z Kvildy na Jezerní slať a zpět vozí zájemce ve svém novodobém kočáře – vagonetě taženém svými slezskými noriky, chovatelka koní Jitka Bretová – V tahu. Toto ryze české plemeno navíc představuje při večerních povídání ve stáji. Nepřímo tak je, v trochu jiné podobě, restartován projekt návratu chladnokrevných koní na Šumavu.

„Nedá se mluvit o pokračování projektu. Je to jeho nastartování v trochu jiné podobě, v takové podobě, která je životaschopná. To znamená, že teď začneme s tím, co se veřejnosti nejvíce líbilo, tedy jízdy v kočáru,“ říká ředitel Správy NP Šumava Pavel Hubený.

„Zajišťuje to soukromník, chovatelka Jitka Bretová, která má své jak koně, tak novodobý kočár - vagonetu. My ji pro tuto akci poskytujeme zázemí v podobě stájí, možnosti stání pro vagonetu, propagaci a podobné věci. Zisk už jde plně za paní Bretovou, pro kterou je to plnohodnotný příjem, jako pro živnostníka,“ dodává Pavel Hubený.

Napravit pověst původního projektu

„Věřím, že odstartováním této spolupráce dokážeme alespoň trochu začít napravovat pověst původního projektu, jehož počátkem byla studie vypracovaná Centrem chovu slezského norika Hradčany o.s., poctivých chovatelů chladnokrevných koní i těch zvířat samotných. Také proto chci nabídnout zájemcům i něco navíc, než jen výlety v kočáru, ale také večerní jízdy s dětmi na hřbetu koně a večerní návštěvy stáje, kde ráda toto plemeno představím,“ vyjmenovala chovatelka Jitka Bretová ještě před začátkem celé akce.

„Samozřejmě není to přesně ta myšlenka projektu návratu chladnokrevníků na Šumavu, ve kterém se počítá s bydlením, chovem a prací v lese přímo na území Národního parku, ale myslím, že to může být dobrý začátek, na kterém by se dalo stavět,“ doplňuje.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.            

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace