Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Čínské turisty má do Česka přilákat přímé letecké spojení a filmy! Vysocí čínští představitelé navštívili i Český Krumlov

26.08.2014
Čínské turisty má do Česka přilákat přímé letecké spojení a filmy! Vysocí čínští představitelé navštívili i Český Krumlov

Autor: CzechTourism

Popisek: Čínská delegace v Krumlově

O posílení příjezdového cestovního ruchu do České republiky rokovali představitelé Číny s ministerstvem pro místní rozvoj a agenturou CzechTourism. Hlavními tématy návštěvy bylo přímé letecké spojení, filmový turismus či masivní propagace na internetu.

Zlepšení spolupráce s Českou republikou v oblasti cestovního ruchu bylo důvodem návštěvy čínské delegace v čele se Šao Čchi-wejem, předsedou Čínské národní správy pro cestovní ruch (CNTA). Ten zdůraznil, že Českou republiku vnímá jako atraktivní destinaci s vysokým turistickým potenciálem pro čínské turisty.

Delegace složená z vysokých úředníků CNTA a ředitelů tří největších čínských cestovních kanceláří projednávala zintenzivnění spolupráce s představiteli MMR, zástupci agentury CzechTourism i dalšími českými subjekty.

Při jednání s ministryní Mgr. Věrou Jourovou předseda Šao zdůraznil, že mezi základní podmínky pro zatraktivnění destinace patří zavedení přímého leteckého spojení a masivní marketing ČR v Číně. Kromě toho zmínil možnost exportu českých seriálů a filmů do Číny, což by dále zvýšilo povědomí o destinaci. Delegace nabídla i možnost propagace přímo na webových stránkách CNTA.

Pozvání do Šanghaje na veletrh

Navíc Šao pozval českou stranu k účasti na podzimním veletrhu CITM Šanghaj, který CNTA organizuje, a v rámci něho také nabídl podporu realizace tematických panelů o České republice. Zároveň vyzval k vytváření produktových balíčků pro turisty, v nichž bude Česká republika zastoupena spolu s dalšími zeměmi střední a východní Evropy.

Podkladem pro realizaci konkrétních kroků je Protokol o spolupráci v oblasti turismu mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy, který byl podepsán v Budapešti 22. května 2014 a obsahuje základní rámec fungování a realizace budoucích projektů. Agentura CzechTourism spolu s Ministerstvem pro místní rozvoj připravuje připojení České republiky k tomuto Protokolu a aktivní účast na posílení česko-čínské spolupráce.

Kromě jednání strávila delegace část svého programu poznáváním turistických atrakcí v Českém Krumlově. Doprovázel ji náměstek ministryně pro cestovní ruch Ing. Jiří Houdek a Mgr. Klára Vysloužilová, vedoucí oddělení zahraničních zastoupení agentury CzechTourism.

„Pan Šao obdivoval perfektní stav historických památek v Českém Krumlově, zapůsobila na něj také romantická atmosféra města a spontánně se rozhodl pro výstup na věž krumlovského zámku,“ řekla Ing. Eliška Koričarová z destinačního managementu města, která se delegaci věnovala.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace