Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Čínské turisty má do Česka přilákat přímé letecké spojení a filmy! Vysocí čínští představitelé navštívili i Český Krumlov

26.08.2014
Čínské turisty má do Česka přilákat přímé letecké spojení a filmy! Vysocí čínští představitelé navštívili i Český Krumlov

Autor: CzechTourism

Popisek: Čínská delegace v Krumlově

O posílení příjezdového cestovního ruchu do České republiky rokovali představitelé Číny s ministerstvem pro místní rozvoj a agenturou CzechTourism. Hlavními tématy návštěvy bylo přímé letecké spojení, filmový turismus či masivní propagace na internetu.

Zlepšení spolupráce s Českou republikou v oblasti cestovního ruchu bylo důvodem návštěvy čínské delegace v čele se Šao Čchi-wejem, předsedou Čínské národní správy pro cestovní ruch (CNTA). Ten zdůraznil, že Českou republiku vnímá jako atraktivní destinaci s vysokým turistickým potenciálem pro čínské turisty.

Delegace složená z vysokých úředníků CNTA a ředitelů tří největších čínských cestovních kanceláří projednávala zintenzivnění spolupráce s představiteli MMR, zástupci agentury CzechTourism i dalšími českými subjekty.

Při jednání s ministryní Mgr. Věrou Jourovou předseda Šao zdůraznil, že mezi základní podmínky pro zatraktivnění destinace patří zavedení přímého leteckého spojení a masivní marketing ČR v Číně. Kromě toho zmínil možnost exportu českých seriálů a filmů do Číny, což by dále zvýšilo povědomí o destinaci. Delegace nabídla i možnost propagace přímo na webových stránkách CNTA.

Pozvání do Šanghaje na veletrh

Navíc Šao pozval českou stranu k účasti na podzimním veletrhu CITM Šanghaj, který CNTA organizuje, a v rámci něho také nabídl podporu realizace tematických panelů o České republice. Zároveň vyzval k vytváření produktových balíčků pro turisty, v nichž bude Česká republika zastoupena spolu s dalšími zeměmi střední a východní Evropy.

Podkladem pro realizaci konkrétních kroků je Protokol o spolupráci v oblasti turismu mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy, který byl podepsán v Budapešti 22. května 2014 a obsahuje základní rámec fungování a realizace budoucích projektů. Agentura CzechTourism spolu s Ministerstvem pro místní rozvoj připravuje připojení České republiky k tomuto Protokolu a aktivní účast na posílení česko-čínské spolupráce.

Kromě jednání strávila delegace část svého programu poznáváním turistických atrakcí v Českém Krumlově. Doprovázel ji náměstek ministryně pro cestovní ruch Ing. Jiří Houdek a Mgr. Klára Vysloužilová, vedoucí oddělení zahraničních zastoupení agentury CzechTourism.

„Pan Šao obdivoval perfektní stav historických památek v Českém Krumlově, zapůsobila na něj také romantická atmosféra města a spontánně se rozhodl pro výstup na věž krumlovského zámku,“ řekla Ing. Eliška Koričarová z destinačního managementu města, která se delegaci věnovala.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace