Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Michal Jančařík vydal knihu cyklotoulek po Šumavě

27.09.2013
Michal Jančařík vydal knihu cyklotoulek po Šumavě

Autor: horskakola24.cz

Popisek: Horské kolo, ilustrační foto

Populární autor televizních Cyklotoulek a moderátor počasí Michal Jančařík vydal svou knižní prvotinu. A tu věnoval Šumavě. Knihu "Na kole s Michalem Jančaříkem - Šumava" o víkendu pokřtil na šumavské Bučině.

Jedním z kmotrů byl i Jiří Mánek, ředitel Správy NP a CHKO Šumava. Jihoceskenovinky.cz informoval Pavel Pechoušek, tiskový mluvčí Správy NP a CHKO Šumava.

"Navštívil jsem Nový Zéland, Vietnam, Mexiko, Peru, Norsko, Zakarpatskou Ukrajinu nebo Tanzánii, ale Šumava je jen jedna," uvedl při křtu Michal Jančařík.

653 kilometrů na 13 šumavských cyklotrasách – to je nová kniha šumavských cyklotoulek od populárního moderátora televizního počasí Michala Jančaříka - velkého milovníka Šumavy. Knížka, o které se neodtrhnete. Překrásná, výborná, dokonalá! Řeč není o žádném světovém bestselleru, ale o hodnocení zbrusu nové knihy cyklotoulek od Michala Jančaříka, která je celá věnovaná Šumavě.

„Každý kdo si přečte jen pár řádek, dostane hned chuť přijet na Šumavu a poznávat ji na kole,“ pokračuje ve svém nadšeném popisu knihy Na kole s Michalem Jančaříkem Jiří Mánek, ředitel Správy NP a CHKO Šumava. Kniha je podle ředitele Jiřího Mánka sepsána přitažlivě, poutavě, poučně a nevtíravě. Text je vhodně doplněný zajímavými fotografiemi.

Kniha nabízí popis necelých 653 kilometrů na 13 šumavských cyklotrasách. Například na Srní, Modravu či Kvildu. Knihu Michal Jančařík sepisoval na základě zkušeností, které za poslední léta získal během natáčení populárního pořadu Cyklotoulky, které vysílá na sportovním kanále ČT 4 Česká televize.

„Zrekonstruoval jsem některé části svých pořadů, nebo jsem pátral v paměti po mých oblíbených projetých trasách, kam sám jezdím s kamarády,“ popisuje sympatický moderátor.  Jedná se o první literární dílo Michala Jančaříka. „Člověk je před vydáním nervózní, má nějaké pochybnosti. Až se najdou nějací kverulanti, vzpomenu si na tvůj názor a bude to zase dobré. Hrozitánsky mě to těší,“ uvedl při nedělním křtu Michal Jančařík.

Jedním z kmotrů knihy byl právě Jiří Mánek. Křest knihy se konal tuto v neděli 22.září 2013 za nádherného počasí před hotelem Alpská vyhlídka na Bučině a zúčastnila se ho řada šumavských starostů. „Toto místo patří na Šumavě k mým nejzamilovanějším,“ prozradil Michal Jančařík kterého na cestách provází vždy jeho pes Rudla.

Dalším oblíbeným šumavským místem je Zhůří nedaleko Horské Kvildy. „Nedávno jsem si uvědomil, že nejvíc krásných chvil ve svém životě jsem doposud zažil na Šumavě. Jako kluk jsem se naučil sjezdovat na Železnorudsku, svahy Belvederu a Špičáku jsem brázdil zpravidla každou sobotu. Naši mě taky brávali do Hamrů a především na Modravu, kam mě to nějak táhlo a později jsem se sem začal vracet. Posléze jsme s mojí budoucí ženou několik let po sobě v létě tábořili na Antýglu a Šumava se mi zvolna začala dostávat pod kůži. Začali jsme sem jezdit čím dál víc a nakonec se nám podařilo tady částečně zakotvit a pořídit si na Zhůří malé druhé doma,“ uvádí Jančařík, jinak kovaný Plzeňák.

Pro ředitele Mánka má kniha zvláštní kouzlo i v tom, že mu připomněla dobu jeho mládí. Také se snažil šumavskou krajinu popisovat do podobné publikace. „Jako devatenáctiletý studentík jsem takhle popisoval Šumavu. Byl rok 1991. Já projížděl Šumavou a často potkával vojáky. Na Vítkově kameni mě zatkli, protože jsem neměl občanský průkaz a odvezli mě na služebnu,“ vzpomíná ředitel Mánek. „Každý tip na výlet jsem spojil s nějakou hospůdkou, protože ty jsou při cyklovýletech nejdůležitější,“ doplňuje

Z tehdejšího zadavatele se ale nakonec vyklubal podvodník, který neplnil sliby. Projekt proto zkrachoval. „Text mám ale určitě někde v počítači. Možná bych ho dnes mohl předat Michalovi, který by s ním jeeště dnes uměl pracovat,“ usmívá se Jiří Mánek.

Partnerem knihy Na kole s Michalem Jančaříkem je Správa NP a CHKO Šumava. K dostání je ve všech informačních střediscích Národního parku Šumava.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace